Trendy tagy Čauky lidi Survivor Česko 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Policie vyšetřuje rasistický článek o požáru v Bohumíně: Jedenáct cikánů mínus, zní nechutný titulek

Policie vyšetřuje rasistický článek o požáru v Bohumíně: Jedenáct cikánů mínus, zní nechutný titulek
Zdroj: archiv David Škrobala
+ Dalších 6 fotografií
Bohumín
Smutná událost v Bohumíně zasáhla celou Českou republiku. V bytě v Nerudově ulici byl založen požár, který usmrtil jedenáct lidí, přičemž jedna z obětí byla těhotná. Média tak o tragédii ihned informovala. Policie však nyní šetří článek z portálu Vlastenecké noviny. Ten totiž o neštěstí informoval rasistickým způsobem. Textu si mimo jiné všimli i politici, kteří na něj upozornili na Twitteru.

Policisté se zabývají rasistickým článkem, který v souvislosti s tragickým požárem v Bohumíně napsal web Vlastenecké noviny. "Jedenáct cikánů mínus. Něco uhořelo a něco vyskákalo z oken," stálo v titulku, který vyvolal velikou kritiku.

"Rasistickým článkem uveřejněným ve Vlasteneckých novinách se policisté od rána zabývají. Takovým případům věnujeme vždy absolutní pozornost a děláme maximum pro jejich objasnění," informovala Policie ČR na svém twitterovém účtu. Dále dodala, že v loňském roce řešila v internetovém prostředí přes 8 tisíc trestných činů.

Na text upozornila také poslankyně Jana Černochová. "Jeden server, zaklínající se vlastenectvím, přinesl zcela nechutný a xenofobní popis tragédie v Bohumíně. Nesdílím ho, nechci tu odpornost šířit. Každý lidský život má stejnou hodnotu a takové texty nelze tolerovat," napsala Černochová. Dodala, že upozornila ministra vnitra Jana Hamáčka a policie nyní případ řeší.

K té se přidal i poslanec KDU-ČSL Marian Jurečka. "To jsou mezi námi bohužel neskutečná hovada! Každý lidský život zaslouží úcty a ochrany, něco takového nelze tolerovat a přehlížet! Nechápu, jak toto může někdo napsat. Na každém životě záleží," napsal.

V sobotní podvečer zemřelo na důsledky požáru celkem dvanáct lidí. Na místě byly i tři děti. Oheň podle všeho založil otec zesnulého syna Lukáše (†30). V bytě byla i jeho bývalá partnerka. Zdeněk K. se na rodinnou oslavu dostavil bez pozvání a přinesl láhev s benzinem. Ten všude rozlil a následně zapálil i dveře, aby se oběti nemohly dostat z hořícího bytu.

Související články

Další články