Trendy tagy Čauky lidi SuperStar 2021 StarDance 2021 Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Policie vtrhla do sídla Fotbalové asociace: V poutech měla vyvést místopředsedu Berbra

Policie vtrhla do sídla Fotbalové asociace: V poutech měla vyvést místopředsedu Berbra
Zdroj: profimedia.cz
+ Další 2 fotografie
Policejní zátah
Místopředseda Fotbalové asociace ČR (FAČR) Roman Berbr byl dnes podle Deníku N zatčen. FAČR uvedla, že policie v sídle asociace na pražském Strahově provádí od ranních hodin razii, Berbrovo zatčení ale nepotvrdila. Bližší informace by měla police podat do hodiny. Policie údajně zasahovala i v sídle Plzeňského krajského fotbalového svazu, jehož předsedou je právě Berbr.

"Můžeme potvrdit, že od ranních hodin probíhají procesní úkony útvaru Národního centra proti organizovanému zločinu, jehož součástí byla také prohlídka konkrétních nebytových prostor sídla asociace na Strahově. FAČR poskytuje v tuto chvíli maximální součinnost všem složkám Policie ČR a čeká na další pokyny a informace," řekl novinářům tiskový mluvčí FAČR Michal Jurman.

Zatčeno je 20 lidí

Policejní zátah podle všeho souvisí s nižšími fotbalovými soutěžemi a rozhodčími. „Trestní řízení je vedeno v souvislosti s činností organizované zločinecké skupiny zabývající se korupcí při ovlivňování výsledků fotbalových zápasů,“ uvedla pro Seznam Zprávy vrchní státní zástupkyně Lenka Bradáčová.

Podle státní zástupkyně nebyl zadržen jen Roman Berbr, ale i několik dalších osob. Trestní stíhání je tak zahájeno s celkem 20 lidmi.

Berbr údajně ovlivňoval rozhodčí

O Berbrových praktikách se v minulosti nehezky rozpovídala řada lidí. V roce 2016 odstartoval bývalý hlavní sudí Libor Kovařík kauzu s ovlivňováním rozhodčích. Za vším podle Kovaříka stál právě Berbr, který měl zasahovat do práce rozhodčích. Kovařík přitom nebyl jediný, kdo se tak vyjádřil a místopředseda Fotbalové asociace se v součanosti soudí o omluvu za pronesené výroky s více lidmi. V roce 2017 pak novinář Otakar Černý označil Berbrovo ovlivňování FAČR za mafiánské.

Jde už o druhou nečekanou razii v sídle fotbalové asociace v rozmezí několika let. V roce 2017 policie zadržela tehdejšího předsedu Miroslava Peltu, kterého podezírala z ovlivňování dotací a korupce. Pelta je nyní na svobodě a probíhá s ním soud.

Související články

Další články