Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Vít Starý koronavirus Počasí Extra Host (pořad)

Nejnovější kauzy

Policie viní 2 200 lidí z organizovaného zločinu. Velká část podezřelých jsou Afričané

Policie v Düsseldorfu vyšetřuje přes dva tisíce lidí kvůli kapesním krádežím, loupežným přepadením a obchodu s drogami. Souvislost s novoročními zločiny v nedalekém Kolíně zatím policie nepotvrdila.

V Düsseldorfu rok a půl působí zvláštní vyšetřovací komise, která se věnuje objasňování organizovaných kapesních krádeží, obchodů s narkotiky či přepadení v okolí hlavního nádraží a v centru města. Policisté v utajení mimo jiné zjišťují, jak zločinecké skupiny působí. Podle policejního mluvčího je velmi nápadné, že velký podíl této kriminality připadá na podezřelé, kteří jsou severoafrického původu.

Aktuálním tématem je bezpečnost v centru německých velkoměst po silvestrovských událostech v Kolíně. Obětí sexuálních útoků a krádeží u kolínského nádraží a na náměstí před katedrálou se stalo více než sto žen.

Kolínskou policii ve středu ostře zkritizoval německý ministr vnitra Thomas de Maziére kvůli pomalému vyšetřování a nulovému nasazení v době, kdy mladíci v centru města zneužívali a okrádali účastníky silvestrovských os­lav.

V úterý večer podnikla policie také razii ve Frankfurtu nad Mohanem u hlavního železničního nádraží zaměřenou na drogové překupníky a pouliční kriminalitu. Policisté objevili menší množství hašiše a marihuany, ale žádné tvrdé drogy. Zabaveno bylo dále několik lahví nezdaněného alkoholu, dvojice pákových kleští či elektrický paralyzér.

V severoněmeckém Hamburku se přihlásilo už 53 žen, které se staly během silvestrovských oslav obětí sexuálního zneužívání či krádeže. Před pár dny se ještě zdálo, že je obětí jenom deset. Jedna z přepadených žen řekla, že ji neznámí muži najednou chytili za hruď a v rozkroku.

Hamburk uvažuje o znovuzprovoznění kamer v centru města. Kamery už tam byly v roce 2011, ale občané si stěžovali na nedostatek soukromí.

Související články

Další články