Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Policie v Mexiku zabila muže, neměl mít roušku: Protestuje se jako v USA, lidé zapálili policistu

Policie v Mexiku zabila muže, neměl mít roušku: Protestuje se jako v USA, lidé zapálili policistu
Zdroj: youtube
+ Další fotografie
děsivé video
V USA aktuálně probíhají hlučné protesty proti policejní brutalitě. Nyní má i Mexiko svou obdobu podobných demonstrací. Ty byly vyvolané kvůli smrti třicetiletého stavebního dělníka Giovanniho Lópeze. Zesnulý měl být zadržen policií kvůli tomu, že neměl roušku na veřejnosti. Muži zákona jej měli následně utýrat k smrti. Demonstranti nemají žádné meze, jeden z nich dokonce zapálil policistu.

Celý svět je nyní v šoku z toho, co se děje v USA Kvůli smrti George Floyda, který byl usmrcen vinou policisty, lidé pořádají ohromné protesty. Amerika je doslova v plamenech a protesty neustupují. Nyní něco podobného odstartovalo i v Mexiku

Protesty v Mexiku

Ve čtvrtek večer se sešly stovky protestujících v Guadalajaře, kde se dožadovaly spravedlnosti pro zesnulého Lópeze. Krev Giovanniho Lópeze mají na rukou údajně muži zákona, kteří ho zadrželi a následně utýrali jen kvůli tomu, že neměl roušku.

Protesty v druhém největším městě Mexika jsou téměř na chlup stejné, jako ty v USA. Demonstranti nemají zábrany a téměř celé město kvůli nim zachvátily plameny. Lidé během protestů zapálili několik policejních vozidel. Jeden z demonstrantů dokonce polil policistu na motorce zápalnou tekutinou a následně ho podpálil. Na děsivé záběry hořícího policisty se můžete podívat nahoře ve videu.

Muži zákona museli proti demonstrantům zasahovat slzným plynem a obušky. Během protestů bylo zraněno šest policistů. Zadržených demonstrantů je celkem čtyřiadvacet, z toho jsou dvě ženy.

Ve fotogalerii se můžete podívat na hrůzné fotky protestů z Mexika.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy