Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Policie stále pátrá po útočníkovi s nožem z Prahy: Poznáváte tuto ženu? Unikla o vlásek

Policie stále pátrá po útočníkovi s nožem z Prahy: Poznáváte tuto ženu? Unikla o vlásek
Zdroj: Policie ČR
+ Další fotografie
Pátrání
Již v pátek policisté informovali o sérii útoků, při kterých neznámý muž s nožem napadá mladé ženy. Pražští kriminalisté stále pátrají po útočníkovi, který je nebezpečný. Nyní policie prosí o pomoc s hledáním ženy, která jen o chlup unikla napadení. Muž si ji vyhlédl ve vestibulu metra, jenže u výstupu na ženu čekala partička kamarádů, a tak útočník kolem skupinky jen prošel. Svědectví ženy je pro vyšetřování velmi důležité.

Od pátečního dne pražští policisté pátrají po neznámém útočníkovi, který napadá mladé ženy. Muž si své oběti dopředu vyhlédne a když není nikdo kolem, zaútočí. Série útoků se odehrály v Praze. Jednu z obětí napadl na Opatově a další v Letňanech. Po ženě z Letňan, která byla napadena a ani útok neohlásila, pátrala policie. Díky medializaci případu se žena policii ozvala, což bylo pro vyšetřování důležité.

Hledá se další svědkyně

Před útoky na Opatově si útočník s nožem vyhlédl jinou oběť, než na kterou později zaútočil. Sledoval ji z vestibulu metra, jenže tato žena mu plán napadení překazila. U východu z metra na ni totiž čekala skupinka mužů, ke kterým se přidala. Policie nyní prosí o pomoc s hledáním ženy, jejíž svědectví může být pro vyšetřování velmi důležité. "Z kamerového záznamu je zřejmé, že se jedná asi o třicetiletou ženu, která má odbarvené blond vlasy a na sobě zelené triko, tmavé kalhoty a tmavou mikinu. V levé ruce měla mobil a v pravé pivo," informovala policie. Pokud se žena na kamerovém záznamu pozná, měla by neprodleně kontaktovat linku 158 nebo se dostavit na kteroukoliv služebnu PČR.

Popis útočníka

Útočníkovu totožnost kriminalisté stále neznají, ale pracují na tom, aby ho co nejdříve vypátrali. Muž je podle popisu policistů ve věku kolem čtyřiceti let. Je vysoký zhruba 170 centimetrů. V době útoků měl na sobě tmavě modré riflové kalhoty, černou bundu do pasu, kšiltovku značky Nike a přes obličej bílou roušku. Velmi znatelně vrávoral na jednu nohu.

"V případě, že byste muže na kamerových záznamech poznali nebo jste ho v minulých dnech někde zahlédli, neváhejte a okamžitě, prosím, kontaktujte tísňovou linku 158," vyzvala policie veřejnost. Útočník je nebezpečný a pokud ho někde uvidíte, v žádném případě se ho nepokoušejte sami zadržet, s největší pravděpodobností je ozbrojen.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy