Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) StarDance 2019 Extra Host (pořad) sametová revoluce

Nejnovější kauzy

Policie rozhodla: Pražského imáma a jeho rodinu chce obžalovat z podpory terorismu

KAUZA
Pražský imám Samer Shehadeh a jeho bratr s manželkou se budou nejspíš zpovídat u soudu kvůli podpoře terorismu, přesněji jeho financovaní. Policie podala návrh na obžalobu. Hrozí jim pět až patnáct let vězení. Žalobce Marek Bodlák z Vrchního státního zastupitelství v Praze o případné obžalobě rozhodne do tří týdnů.

Z policejního spisu podle serveru Seznam, který informoval o kauze jako první, vyplývá, že Shehadeh řídil komunikaci mezi jednotlivými obviněnými i dalšími lidmi v Sýrii. Údajně se také podílel na cestě tří lidí do Sýrie.

Redakci iDNES policejní závěr potvrdil žalobce Marek Bodlák. „Spis studuji, během tří týdnů snad rozhodnu,“ uvedl k případné obžalobě. Policie se rozhodla na Shehadeha podat návrh kvůli tomu, že podle vyšetřovatelů teroristy financoval.

Shehadeh je od loňského listopadu ve vazbě. Policie ale neví, kde jsou další dva obvinění, kteří se podle nich měli podílet na činnosti jedné ze sesterských organizací Al-Káidy v Sýrii.

Mohlo by vás zajímat

Další články