Trendy tagy Čauky lidi Survivor 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Policie řeší výhrůžky žhářstvím: "Nes*rte mě, jinak vás podpálím jako v Bohumíně," křičel muž v Novém Jičíně

Policie řeší výhrůžky žhářstvím: "Nes*rte mě, jinak vás podpálím jako v Bohumíně," křičel muž v Novém Jičíně
Zdroj: archiv Rostislav Nevoral
+ Dalších 8 fotografií
Hrozba
Neuběhl ani týden od bohumínské tragédie a někteří lidé už vyhrožují podobným činem. Například v Novém Jičíně musela policie řešit nezávisle na sobě dva případy, kdy muž vyhrožoval podpálením domů jako v Bohumíně. Naštěstí zůstalo jen u výhrůžek.

Jako by toho Moravskoslezský kraj zažíval málo. V sobotu 8. srpna při požáru v Bohumíně zemřelo 11 lidí a už jen pár desítek hodin poté někdo vyhrožoval stejným činem. A nešlo o jediný případ...

Hrozil opilý muž

„První incident se stal o půlnoci z 9. na 10. srpna. Podezřelý 32letý muž z Olomouce opakovaně volal z bytu v jednom z novojičínských panelových domů na policejní tísňovou linku 158 a tam tvrdil, že si zajede pro benzín a podpálí a oddělá celou ulici Dvořákovu v Novém Jičíně,“ sdělil pro server Novinky.cz krajský policejní mluvčí René Černohorský.

Když policisté dorazili na místo, zjistili, že muž je pořádně opilý. Nadýchal totiž téměř 2,7 promile. Strážníci ho proto odvezli na záchytnou stanici ve Frýdku-Místku, aby muž vystřízlivěl. Podle mluvčího naštěstí zůstalo jen výhrůžek.

Vyhrožoval skupince lidí

K dalšímu incidentu pak došlo také v Novém Jičíně, tentokrát ale požárem vyhrožoval někdo jiný. 11. srpna se v ulici Žižkova naštval jistý muž, který zuřil, protože mu někdo údajně ukradl poklice u auta. Pětapadesátiletý muž tak v záchvatu vzteku slovně napadl skupinku lidí. „Muž těm lidem vyhrožoval slovy: Nes*rte mě, jinak vás všechny podpálím jak v Bohumíně. Ukazoval při tom na přilehlé domy. Ani zde nedošlo ke škodě na majetku a nebyl nikdo zraněn,“ upřesnil pro Novinky Černohorský.

Oba případy nyní prověřuje policie. „Apelujeme na veřejnost, aby si uvědomila nebezpečnost takovéhoto jednání, které je protiprávní a může mít za následek trestní stíhání,“ uvedl policejní mluvčí.

" style="border: none; position: relative; visibility: visible; display: block; margin: 0px; padding: 0px;" height="120px" width="400px">

Související články

Další články