Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Policie pátrá po těle Maddie McCann. Podezřelý ji hodil do studny, myslí si detektivové

Zmizení malé Maddie.
Zdroj: Profimedia, koláž eXtra.cz
+ Dalších 12 fotografií
Maddie McCann
Portugalská policie usilovně hledá tělo Maddie McCann. Tu podle vyšetřovatelů odhodil podezřelý Christian Brueckner do jedné šachty v Algerve. Detektivové tak prohledávají všechny studny, které jsou poblíž místa činu. Rodiče tříleté dívky ale podle všeho jejímu úmrtí nevěří a stále doufají v to, že je jejich dcera naživu.

Podle policejních důkazů hlavní podezřelý Christian Brueckner pravděpodobně zahodil tělo tříleté Madeleine McCann do studny. Dívku podle důkazů v roce 2007 unesl, znásilnil a následně zavraždil v Portugalsku, kam jela se svými rodiči na dovolenou.

Policie proto vyzývá kohokoliv, kdo zahlédl Bruecknerovu dodávku VW Westfalia v portugalském Algerve. Policejní tým už minulý čtvrtek prohledal tři studny. Na jednu byl potřebný patnáctičlenný tým hasičů včetně odborných potápěčů, kteří nad prohledáváním strávili dvanáct hodin.

"Toto prohledávání rozhodně nebude poslední, čeká nás nejméně dvacet dalších," uvedl zdroj pro magazín The Sun. Tvrzení, že je Maddie opravdu mrtvá ale její rodiče Kate a Gerry odmítají a myslí si, že její ostatky nikdo nenajde.

Odsouzený sexuální delikvent Christian Brueckner je nyní v německém vězení za prodej a držení drog. Je ale možné, že už tuto středu bude z věznice propuštěn. Pachatel také čelí obvinění ze znásilnění 72leté ženy v Praia Da Luz v roce 2005. Později byl v roce 2008 zatčen v Milánu za znásilnění další důchodkyně a v roce 2019 byl za stejný čin odsouzen v Německu. Proti obvinění se ale odvolává.

Německé úřady se tak nyní snaží vystopovat Bruecknerovu bývalou přítelkyni Nakscije Miftari, která má podle nich klíčové informace, jež by pomohly ve vyšetřování Madeleinina zmizení.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy