Hledaný dvacetiletý Roman Kudrík z Brna byl odsouzen na tři roky odnětí svobody za bezdůvodné zmlácení souseda tyčí. Nevinnného muže napadl společně se svým otcem a soused málem přišel o oko.

Při prvním soudním líčení se oba obžalovaní, otec a syn, chovali velmi agresivně a nerespektovali soud. Neustále vykřikovali, sprostě nadávali soudkyni a vyhrožovali napadenému až musela zasáhnout justiční stráž a odsouzené vyvést. Při odchodu ze soudní síně křičel Kotlár: „Jménem zákona mi polibte!“

Podle všeho loni o prázdninách, napadli dva romští občané svého souseda zcela bezdůvodně, když se s nimi odmítl bavit. To je natolik rozzuřilo, že vzali tyč a jako smyslů zbavení muže mlátili.

Muž utrpěl otřes mozku, zlomeninu nadočnicového oblouku a těžké poranění oka. Otec Kudríka se dokonce pokoušel obelhat soud, že je zbaven způsobilosti k právním úkonům a svéprávnosti.

Roman Kudrík vyhrožoval napadenému, že příště už bude slepý. Kvůli výhružkám je podezřelý z trestného činu, nebezpečného vyhrožování.

Po prvním soudu se po něm slehla zem. Policisté jej nenašli v místě bydliště ani u příbuzných. Pravděpodobně se ukrývá někde na Slovensku.

S verdiktem soudu není spokojený napadený muž. Podle něj není trest adekvátní. Stále má strach, aby se mu oba rómové ještě nepomstili. Upozorňuje na to, že si tito občané mohou dělat cokoliv, aniž by je za to někdo potrestal a tak by to rozhodně zůstat nemělo.

Policie se proto obrací na veřejnost a žádá o spolupráci při pátrání. Pokud máte nějaké informace o hledaném mladíkovi, volejte linku 158.