Grznár na začátku června umístil na sociální sítě video, kde se vyjadřuje k incidentu, při kterém muž v Chomutově zastřelil Roma, jenž najížděl dodávkou do zaparkovaných aut. „Dobrou věc udělal. Problém je v tom, že zk***ená česká justice ho bude posílat za katr, hrozný. A cikáni chtějí dělat nepokoje a vyhrožují jeho rodině. Jestli to udělají, tak pro ty cikány jedu do Chomutova a vyvraždím to,“ řekl mimo jiné na videu.

Právě za to ho policie obvinila. „Ze spáchání přečinů násilí proti skupině obyvatel a proti jednotlivci a schvalování trestného činu obvinili dnes chomutovští kriminalisté muže ve věku 32 let z Plzně. Prostřednictvím veřejně přístupné počítačové sítě šířil videozáznam, na kterém sám vystupuje a schvaluje spáchání závažného zločinu vraždy na chomutovském sídlišti. Dále pak skupině obyvatelů na sídlišti vyhrožuje usmrcením,“ řekla policejní mluvčí Marie Pivková pro portál Novinky.cz.

Filip Grznár je stíhán na svobodě a hrozí mu šest měsíců až tři roky odnětí svobody.

Tragický incident v Chomutově se odehrál na konci května. Střelec je obviněn z vraždy. Podle vyšetřovatelů muž uslyšel kolem 3. hodiny ranní hluk. Pak viděl, že jeden z mužů najíždí dodávkou do skupiny obyvatel. Střelec vytáhl legálně drženou zbraň a začal na dodávku střílet. Řidič dostal zásah, utrpěl zranění, kterému podlehl. Střelec vyčkal na příjezd policie a spolupracuje. Hovoří o tom, že to byla nutná obrana.

Poté střelec s legálně drženou zbraní před dům a na auto, které právě v té chvíli projíždělo kolem něj, začal střílet. Řidiče dodávky podle policie zasáhlo několik střel a utrpěl vážná zranění, kterým na místě podlehl. Střelec počkal na policii, která ho obvinila, soud ho poslal do vazby.