Trendy tagy Čauky lidi SuperStar 2021 StarDance 2021 Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Pomozte najít Vaška (14): Nemá u sebe léky, je v ohrožení života

Policie pátrá po čtrnáctiletém chlapci: Nemá u sebe léky, je v ohrožení života
Zdroj: Policie ČR
Pátrání

Policie pátrá po po 14letém Václavu Bylinovi, který utekl v neděli při vycházce z diagnostického ústavu v Liberci. Chlapec potřebuje léky, které nemá u sebe, a je proto v ohrožení života. Policie zveřejnila na webu fotografii pohřešovaného a žádá veřejnost o spolupráci při pátrání. Veškeré informace o chlapcově pobytu lze volat na tísňovou linku 158 nebo je oznámit na kterékoliv policejní služebně.

Hledaný čtrnáctiletý Václav Bylina je vysoký 172 centimetrů. Má plnoštíhlou postavu, kulatý obličej, tmavě hnědé vlasy učesané na patku a pěšinku a hnědé oči. Nosí dioptrické brýle. V době útěku byl oblečený do černých tepláků, tmavě modré mikiny a delší hnědo-zelené bundy s kožíškem na kapuci. Na nohou měl černé boty.

Spolu s dalšími dvěma chlapci utekl v neděli zhruba v 11:35 při společné vycházce poblíž libereckého diagnostického ústavu v ulici U Opatrovny. "Veškeré prověrky v rodině, u známých, v nemocnicích, v obchodních domech, na nádražích a na dalších místech možného výskytu, byla zatím neúspěšná," uvedla policie na webu. Chlapec má podle ní předepsanou trvalou medikaci a bez léků, které nemá u sebe, by mohl být ohrožen na životě

"Vzhledem k tomu se v tuto chvíli obracejí prostřednictvím sdělovacích prostředků na veřejnost se žádostí o pomoc a spolupráci. Jakékoliv informace k pohřešovanému přijmou policisté na bezplatné tísňové lince 158 nebo na kterékoliv policejní služebně," uvedla policejní mluvčí Vladimíra Šrýtrová.

Související články

Další články