Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020 Počasí

Nejnovější kauzy

Policie na Kanárech zadržela Čecha: Na plachetnici pašoval ohromné množství drog

Pašování drog
V sobotu policie na Kanárských ostrovech zadržela dva Španěly a jednoho Čecha. Muži jsou podezřelí z pašování drog, protože na jejich plachetnici kriminalisté nalezli 1 500 kilogramů kokainu.

Kanárské ostrovy se stávají oblíbenou trasou pro pašeráky drog a policie se tomu snaží zamezit co nejvíce. Ke konci roku podle deníku La Provincia provedli jednu z největších operací. Kriminalistům se v sobotu jižně od souostroví podařilo zadržet plachetnici plnou drog.

Dva Španělé a jeden Čech se pokoušeli propašovat 1 500 kilo kokainu. Na plachetnici bylo objeveno padesát podezřelých balíčku. Krom policistů na místě zasahovali i celníci. Policisté s celníky pak společně převezli plachetnici do přístavu Mogán, kde provedli kontrolu.

Sobotní akce se stala jedním z největších úspěchů policie z Kanárských ostrovů v boji proti drogové kriminalitě pro letošní rok. V květnu se na palubě rybářské lodi plavilo stejné množství kokainu zabalené ve třiceti balících. Na této akci policie spolupracovala s armádou.

Dalších 800 kilogramů drog našli policisté na plachetnici, která plula kolem souostroví v září. V přepočtu se jednalo o drogy za 25 milionů eur (přes 638 milionů korun).

Související články

Další články