Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Policie na D1 zadržela dodávku plnou migrantů: Uvnitř jich bylo 24, včetně dětí

Policie vyhlásila pátrání. Václav se ztratil v pátek po vyučování.
Zdroj: profimedia
Migranti
Na dálnici D1 zadrželi policisté dodávku plnou migrantů. V zadrženém vozidle se ukrývalo celkem 24 migrantů, včetně dětí. Cizinci u sebe neměli žádné doklady. Podobný případ řešili policisté i v průběhu týdne.

Policie zadržela dodávku plnou migrantů

Policie zadržela o půlnoci 24 migrantů. Vezla je dodávka po dálnici D1, jela směrem na Prahu. Policisté je zadrželi na 104. kilometru dálnice na Jihlavsku. Zřejmě jsou to Syřané nebo Turci, doklady neměli a nebyli schopni prokázat svou totožnost. Informaci, kterou přinesla televize CNN Prima News, dnes ČTK potvrdila krajská policejní mluvčí Dana Čírtková.

"Mezi migranty byly i děti a ženy. Cizinci u sebe neměli žádné doklady, teď se policisté snaží zjistit, jak se sem dostali a kam měli namířeno. Policejní akce trvala několik hodin i s ohledem na současná opatření kvůli pandemii. Hlídky musely pracovat opatrně, měly ochranné pomůcky a respirátory pro případ, že by mezi cizinci byl někdo nakažený covidem-19," uvedla CNN Prima News.

Krajská policejní mluvčí ČTK potvrdila, že hlídka cizinecké policie zkontrolovala dodávku jedoucí po D1 na Prahu. "Ke kontrole jsme si ji stáhli na 104. kilometru na sjezd, na bezpečné místo. Zjistili jsme, že přepravuje 24 lidí, bylo zřejmé, že se jedná o cizince, nebyli schopni prokázat svoji totožnost. S největší pravděpodobností jsou to Syřané nebo Turci," řekla Čírtková.

S jejich identifikací a dalšími úředními postupy pomáhají i jiná krajská policejní ředitelství, dodala.

Podobný případ se odehrál i ve středu

Je to další podobný případ tento týden. Ve čtvrtek 5. listopadu zadrželi jihomoravští celníci na D2 na Břeclavsku kamion s návěsem, ve kterém bylo 48 migrantů, pravděpodobně Syřané. Lidi v návěsu rozpoznal velkokapacitní rentgen. Mohou být vráceni tam, odkud přijeli, mohou ale také požádat o azyl.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy