Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Tereza H. Výměna manželek Útok na mešitu Věra Bílá

Nejnovější kauzy

Policie má jméno útočníka, který v Egyptě pobodal Češku! Šel záměrně po ženách

Muže se podařilo zadržet.
+ Dalších 5 fotografií
Policie má jméno útočníka, který v Egyptě pobodal několik lidí, včetně jedné Češky. Podle úřadů jde o osmadvacetiletého Abdara Rahmána Šams Dín. Muž útočil výhradně na ženy. Dvě ubodal a další čtyři zranil. Prozatím není znám motiv jeho činu. Zraněná Češka byla převezena k dalšímu vyšetření do Káhiry.

Ministerstvo zahraničí nechalo převézt do Káhiry se zraněnou Češkou i jejího přítele s dítětem. Ti vyvázli bez zranění. Podle egyptských sdělovacích prostředků šel muž výhradně po ženách. Mrtvé jsou podle všeho dvě Němky, to potvrdily i německé úřady.

„Máme nyní smutnou jistotu, že při útoku v Hurgadě byly zabity dvě německé turistky. Podle toho, co víme, chtěl útočník zasáhnout zahraniční turisty,“ citovala agentura DPA mluvčí německého ministerstva zahraničí.

Mezi dalšími zraněnými jsou kromě Češky ještě dvě Arménky. Národnost čtvrté zraněné není zatím známá.

Útočníkem je Abdar Rahmán Šams Dín z provincie Kafr aš-Šajch v deltě Nilu. Policie prozatím veřejnosti nesdělila motiv jeho činu. Guvernér provincie Rudé moře, pod kterou Hurghada spadá, podle egyptských médií přerušil dovolenou a vrátil se do Káhiry, aby s vyšetřováním pomohl.

Média připomínají, že se útok podobá útoku z ledna loňského roku, kdy byli pobodáni turisté. K útoku se tehdy přihlásil Islámský stát a dva útočníci byli v prosinci téhož roku odsouzeni k trestu smrti.

Tento útok společně s dalšími přispívá k úpadku oblíbenosti Egypta jako dovolenkové destinace. S problémy s turistikou se Egypt potýká od revolučního roku 2011. Do roku 2011 do Egypta ročně přijíždělo téměř 15 milionů turistů, loni jich bylo 5,3 milionu.

Mohlo by vás zajímat

Další články