Trendy
válka na Ukrajině EURO 2024 Karel Gott Shannen Doherty

Policie hledá třináctiletého Petra: Utekl z děcáku, v Ostravě přepadl a pobodal ženu

Policie hledá třináctiletého Petra: Utekl z děcáku, v Ostravě přepadl a pobodal ženu
Zdroj: Policie ČR
Předchozí Další
pátrání
Policie vyhlásila pátrání po teprve třináctiletém Petrovi Ščukovi. Ten podle ostravské policejní mluvčí Evy Michalíkové ve středu přepadl a pobodal ženu v Ostravě-Hrabůvce. Nešlo navíc o jeho první střet se zákonem.

Třináctiletý Petr Ščuka ve středu přepadl a pobodal ženu v Ostravě-Hrabůvce. Policii se následně podařilo chlapce zadržet, mohli ho ale pouze vrátit do dětského domova v Těrlicku. Odtamtud v pátek už poněkolikáté utekl.

Policejní mluvčí Eva Michalíková podle webu iDnes.cz poznamenala, že se nejedná o chlapcův první střet se zákonem. „Podobně útočil již několikrát, dvakrát útočil například v Ostravě-Mariánských Horách, naposledy v Ostravě-Hrabůvce, kde vytáhl nůž. Zranění ženy nebylo vážné, byla jednorázově ošetřena,“ uvedla.

V nápravném zařízení není místo

Za své zločiny nemůže být chlapec zatím potrestán, je totiž mladší patnácti let a není tudíž trestně odpovědný. Mohl by být umístěn do přísnějšího ústavu, nikde pro něj ale není místo. „Důvod, proč se zatím nepodařilo 13letého lupiče izolovat v přísnějším ústavu je jednoduchý, v naší zemi jsou pouze dva a v ani jednom není volná postel,“ zaznělo v reportáži TV Polar.

Pokud Petra Ščuku uvidíte, kontaktujte policii na čísle 158 a oznamte jeho místo pohybu. Petr je hubené postavy a zdánlivě vypadá na 14 let. Má černé vlasy a hnědé oči.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy