Trendy tagy Čauky lidi SuperStar 2021 StarDance 2021 Výměna manželek 2021 Svatba na první pohled 2021

Nejnovější kauzy

Policie hledá fantoma seznamek. Pohledný jinoch oběti omámil a vybílil jim byt

Policie hledá fantoma seznamek. Pohledný jinoch oběti omámil a vybílil jim byt
Zdroj: Policie ČR
pátrání

Od minulého víkendu prověřují pražští kriminalisté velmi zvláštní případy, kdy se obětí loupeží stali lidé, kteří se chtěli seznámit přes internet.  Přes seznamovací portál se podezřelý seznámil s oběma poškozenými, kteří ho následně pozvali k sobě do bytu. Tam společně popíjeli alkohol, do kterého jim měl výtečník přilít neznámou tekutinu, po které jeho oběti usnuly, zatímco je on okrádal. Po pohledném zločinci teď pátrá policie.

"Společně popíjeli alkohol, kdy v nestřežený okamžik podezřelý nalil poškozenému do nápoje tekutinu. Po jeho vypití se poškozenému udělalo nevolno a okamžitě usnul. Toho využil dosud neznámý muž, odcizil z bytu elektroniku a z místa odešel. Kriminalisté se domnívají, že muž může mít těchto případů na svědomí více. Jeden z poškozených však po vypití nápoje a následném probuzení musel vyhledat lékařskou pomoc a nyní je hospitalizovaný v nemocnici," uvádí k případu policejní mluvčí Violeta Siřišťová.

"Kriminalisté disponují fotografiemi podezřelého, které umístil na seznamovací portál. Dle výpovědi poškozených se mělo jednat o zhruba dvacetiletého muže, který mluvil několika cizími jazyky. Vzhledem k tomu, že nemůžeme vyloučit, že by se mohlo jednat o cizince, prosíme, aby zbystřili hoteliéři, ubytovatelé a recepční," dodává mluvčí s tím, že v případě dopadení může jít seznamovací lupič až na deset let do vězení.

Související články

Další články