Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině Prezidentské volby 2023 Výměna manželek 2023

Policie hledala devítiletého chlapce z Dobříše. Našel ho muž v Praze

Pátrání: Policie hledá devítiletého chlapce z Dobříše. Pohybovat by se měl v Praze
Zdroj: Policie ČR/Koláž eXtra.cz
pátrání

Policisté pátrali po devítiletém Petru Stolínovi z Dobříše na Příbramsku. V neděli odpoledne chlapec odešel z domova, poté odjel se svým třináctiletým kamarádem autobusem do Prahy. Kriminalisté zjistili, že spolu žebrali na Smíchově. Chlapce nakonec našel pozorný muž, který ho i s jeho kamarádem odvedl na policjení služebnu.

Matka chlapce oznámila v neděli po 21:00 na tísňovou linku 158, že svého syna pohřešuje. Policisté vyhlásili pátrací akci, do které se zapojilo osm hlídek policistů z místního obvodního oddělení, kriminalisté i policejní psovod se služebním psem. „Devítiletého chlapce našel občan díky výzvě v médiích. I s jeho kamarádem je poté odvedl na služebnu policie. Chlapci se pohybovali na nádraží na pražském Smíchově, oba jsou v pořádku,” oznámili následně policisté v pondělí v devět hodin ráno.

Chlapci odjeli do Prahy

"Podle dosavadního šetření a pátrání po chlapci policisté zjistili, že se pohřešovaný pohybuje se svým kamarádem, který je o čtyři roky starší. Spolu byli viděni v neděli v 15 hodin u Lidlu v Dobříši, kde společně žebrali o peníze na autobus. Padesát korun jim poskytla jedna paní a chlapci poté odjeli v půl čtvrté odpoledne autobusem do Prahy," sdělili předtím policisté v žádosti o pomoc s pátráním.

Řidič autobusu potvrdil, že hochy z Dobříše do Prahy vezl. Svědci je viděli kolem 17:00 na Smíchově, kde také žebrali o peníze.

Pátrání policie vyhlásila v systému Dítě v ohrožení, což je národní koordinační mechanismus pátrání po pohřešovaných dětech. Funguje jako systém včasného varování v případech, kdy může být v ohrožení život nebo zdraví pohřešovaného dítěte.

Jiří Strach o zákulisí natáčení Docenta: S Trojanem jsme si to užili, Ramba byla drsná i mimo plac, odhalil

Související články

Další články

Nejnovější kauzy