Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Policie a ČOI jdou po Nele Slovákové: První trest nejspíš padne už velmi brzy

Nela Slováková
Zdroj: archiv Nely Slovákové
+ Dalších 23 fotografií
VYŠETŘOVÁNÍ
Řada lidí považuje influencerku Nelu Slovákovou (30) za podvodnici, zvlášť poté, co liberecká univerzita pro eXtra.cz provedla test jejích údajných antibakteriálních roušek s aktivním stříbrem. Podle něj se během zkoušek přítomnost aktivního stříbra neprojevila a „breberky“ se vesele množily, aniž by jim cokoli bránilo. Co nyní podnikatelce, která se brání tím, že má vše v pořádku, hrozí?

Kriminálka

Nela Slováková (30) považuje veškerou kritiku na svou osobu za lživou kampaň, výsledky zpochybňuje a tvrdí, že svědomí má čisté, že klientům opravdu prodávala to, co slibovala.

Přesto si už ale o protokol z testu řekla i kriminálka, na které byla Nela nedávno čtyři hodiny vypovídat. Jak to s její situací nyní vypadá?

Co dělá policie?

„V souvislosti s možnou podvodnou nabídkou roušek prostřednictvím internetu prověřujeme hned několik případů. Dosud nedošlo k obvinění konkrétních lidí nebo firem,“ řekl eXtra.cz mluvčí jihomoravské policie Pavel Šváb. Strážci pořádku se ze zákona ke konkrétním osobám vyjadřovat nemohou.

Případné trestní řízení (pokud bude vůbec zahájené) může obecně trvat měsíce, ale i léta, takže vůbec nelze odhadnout, kdy bude Nela Slováková buď zbavena všech podezření, nebo případně pravomocně odsouzena za některý z trestných činů.

Rychlý trest

To reakce kontrolorů bude přece jen rychlejší.

„Jsme stále ve fázi kontroly, kterou finišujeme. Jakmile bude kontrola uzavřena, začne správní řízení. V něm je lhůta pro Českou obchodní inspekci třicet dní, následuje patnáct dní na vyjádření protistrany. Pokud se odvolá, lhůty jedou nanovo. Čistě teoreticky by mohlo být jasněji nejdříve za dva až tři měsíce,“ reagoval mluvčí ČOI Jiří Fröhlich.

Jeho vyjádření naznačuje, že výsledek kontroly nebude pro Slovákovou příznivý.

Tak či tak, Nelu, která se považuje na nespravedlivě osočovanou, nečeká ještě dlouho lehké spaní.

Patricie Pagáčová bez servítků: Manžel byl teď za mámu, dceru chůvě svěřit nechci, přiznala

Související články

Další články

Nejnovější kauzy