Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Co ste hasiči Tokio 2020

Nejnovější kauzy

Políček, jaký si velikonoční Brno nezasloužilo: Praha otevřela nové stanice, vagony jsou plné výsměšných letáků směrem do Štatlu!

Zdroj: profimedia.cz, archiv
+ Další 2 fotografie
Premiér Slávek Sobotka (ČSSD) s pražskou primátorkou Adrianou Krnáčovou (za ANO) v nové stanici Nádraží Veleslavín dnes slavnostně zahájili provoz nového úseku trasy A pražského metra, fenoménu, který žádné jiné československé město nemá. A aby to bylo úplně jasné, vagony začaly ve tři hodiny vozit veřejnost novým úsekem vyzdobeny veselými plakáty připomínajícími brněnský úpadek!

"Víte, že na 184 křižovatkách s preferencí dostane tramvaj dříve zelenou? Což je více než celkový počet světelných křižovatek v Brně," takový nápis zdobí plakátky ve vagonech metra, které vynášejí do nebes Dopravní podnik hlavního města a dělají si legraci ze zaostalosti povrchové dopravy v Brně, o té podzemní se bavit nebudeme.

(Dál přísný zákaz čtení Brňákům!)

Nový úsek trasy metra A vede z dosavadní konečné stanice Dejvická do stanice Nemocnice Motol Čtyři nové stanice si Praha pořídila za jedenadvacet miliard korun, což je částka pro Brno, zdivočelou osadu plnou loupeživých hord, nepředstavitelná.

Nové stanice se jmenují Bořislavka, Nádraží Veleslavín, Petřiny a Nemocnice Motol. Brnu se názvem ani jedna nepřibližuje, i když jedna drobnost Brno přeci jen připomíná: Ve stanici Nádraží Veleslavín, kde se bude přestupovat na busy směr letiště, chybí eskalátor, a tak cestující musí výtahem nebo pěšky, zřejmě aby si lidé v metropoli uvědomili, že v jiných, chudších regionech je tvrdý život

Přejeme Brnu, aby se také jednou dočkalo!

Související články

Další články