Trendy tagy válka na Ukrajině Agáta Hanychová Eliška a Damián Love Island 2023

Policejní zásah proti otci bez roušky: Po zatčení netušil, co se děje se synem (3), říká právník

Policejní zásah proti otci bez roušky: Po zatčení netušil, co se děje se synem (3), říká právník
Zdroj: Facebook / Koláž eXtra.cz
KAUZA
Českým internetem koluje záznam středeční události, kdy strážníci v Uherském Hradišti při kontrole rázně zaklekli muže bez roušky. Hrozivé situaci přihlíželo malé dítě, syn onoho muže. Video vyvolalo řadu reakcí a velký mediální ohlas. K situaci se vyjádřil i právník zakleknutého muže, který sdělil, že muž byl po zákroku odvezen na stanici a jeho tříletý syn zůstal sám na ulici. Za otcem ho musela dovést prodavačka z místní pekárny. To však rozporuje starosta města, jenž říká, že chlapečka pár okamžiků po zákroku vyzvedla druhá hlídka a odvedla ho za otcem.

Ve středu večer se po sociálních sítích začalo šířit video, na kterém byl zachycen tvrdý zásah městských policistů v Uherském Hradišti proti muži, který neměl na obličeji roušku. Dva strážníci muže zaklekli a drželi na zemi, on je prosil, aby ho pustili. Celé situaci pak byl přítomen malý chlapec, syn onoho zakleknutého muže. Mužem bez roušky na videu je rapper, uměleckým jménem Martin Laté, který je jedním z členů známé hudební formace DeFuckTo.

Redakci Seznam Zpráv se ozval právník Filip Petráš, který zastupuje zakleknutého muže a popsal situaci ze svého pohledu. "Incident proběhl tak, že pan M. Z. byl spolu se svým tříletým synem na cestě z obchodu zdravé výživy ke svému automobilu, který byl zaparkován zhruba 30 až 50 metrů od obchodu. V rámci nákupu měl pan M. Z. ochranný prostředek řádně nasazen, stejně jako jeho syn. Poté, co vyšli z obchodu, si na cestu dlouhou přibližně 30 metrů ochranné prostředky sundali a směřovali k zaparkovanému automobilu. Na jejich cestě se v dané chvíli nenacházely žádné další osoby," sdělil a pokračoval: "Při této cestě byli zastaveni hlídkou městské policie, která k nim přistoupila, a pan M. Z. byl upozorněn na to, že nemá ochranu úst a nosu. Pan M. Z. odpověděl, že o tom ví, že je pouze na cestě k automobilu a vzhledem k tomu, že se v okolí nenachází žádné jiné osoby, se chce jen nadýchat čerstvého vzduchu. Následně byl hlídkou městské policie vyzván, aby se legitimoval, načež uvedl, že pouze posadí své dítě do automobilu a bude se hlídce věnovat. Na otázku, jestli se tedy nebude legitimovat, odpověděl, že nyní ne, ale bude se jim věnovat po usazení syna do automobilu."

Právník Filip Petráš dál uvádí, že strážníci měli použít donucovací prostředky a strhnout jeho klienta na zem. „To vše za přítomnosti jeho tříletého syna. Pan M. Z. byl fyzicky inzultován, a to přesto, že nebyl nijak agresivní, ani nekladl jakýkoliv odpor. Pouze opakoval, že má na místě syna, ať ho nechají a ať je přivolána státní policie,“ řekl advokát a dodal, že poté byl jeho klient odveden na služebnu a celou dobu netušil, co se děje s jeho tříletým synem. Chlapec měl zůstat sám na ulici a následně být přiveden na služebnu městské policie prodavačkou z oné pekárny, která se chlapce na místě ujala.

Celou kauzu už od začátku komentoval i starosta Uherského Hradiště Stanislav Blaha. Ten zprvu, dokud se celá situace neobjasní, postavil oba zasahující strážníky mimo službu. Později se k tomu rozsáhle vyjádřil na Facebooku, jeho slova se v určitých místech rozchází s verzí právníka Filipa Petráše.

Když se ke mně včera večer dostalo to video, byl jsem v šoku. Pláč dítěte, zákrok policistů, muž na zemi. Tuhle část...

Zveřejnil(a) Stanislav Blaha dne Čtvrtek 11. března 2021

Související články

Další články

Nejnovější kauzy