Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Volby 2021 StarDance 2021

Nejnovější kauzy

Policejní šéf Husák je ve vážném stavu: Pár dní po slavném večírku skončil v nemocnici

Policejní šéf Husák je ve vážném stavu: Pár dní po slavném večírku skončil v nemocnici
Zdroj: Profimedia
NOVINKA
Vladislav Husák, dosluhující šéf liberecké policie a účastník teplického mejdanu, byl náhle hospitalizován. Jeho stav je vážný, dnes o tom informovala Česká televize.

Husák byl s podezřením na interní onemocnění přepraven vrtulníkem do nemocnice, jeho stal by měl být vážný. Tuto informaci však neguje policejní prezident Jan Švejdar, ten na twitteru uvedl, že Husákův stav je stabilizovaný a věří, že bude brzy v pořádku.

Vladislav Husák byl jedním z účastníků teplického večírku, kterého se zúčastnil mimo jiné i bývalý premiér a někdejší předseda ČSSD Jiří Paroubek, podnikatel a bývalý politik ČSSD Petr Benda nebo místopředseda Rady ČT Jiří Šlégr.

Husák ve funkci šéfa krajské policie v Liberci právě kvůli své účasti na slavné narozeninové oslavě k 1. únoru končí, od té doby nebude dostávat příplatek za vedení. Měl by nově působit jako metodik Útvaru policejního vzdělávání a služební přípravy. O přeložení požádal sám.

V současné chvíli mu však hrozí úplné propuštění od policie. „Běží kázeňské řízení, na jehož konci mohu rozhodnout o uložení kázeňského trestu od písemného napomenutí až po odnětí služební hodnosti, což ve svém důsledku vede k propuštění ze služebního poměru,“ upozornil policejní prezident Jan Švejdar.

Související články

Další články