Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 MS ve fotbale 2022

Policejní pochybení: Žena nalezla pytel s mrtvými koťaty a zavolala strážníky. Ti ji svým jednáním šokovali

Mrtvoly koťat byly dle slov nálezkyně podvyživené a stále vláčné.
Zdroj: Pixabay.com
zlatníky u prahy
Překvapivý postup strážníků městské policie zažila obyvatelka Zlatníků u Prahy. Při své procházce nalezla na skládce pytel, ve kterém byla čtyři mrtvá koťata, tak se rozhodla, že nález nahlásí na policii. Strážníci dorazili k domluvenému místu nálezu a pytel s koťaty odvezli. Jejich další jednání ale nálezkyni Terezu více než zarazilo. Dle jejího tvrzení se strážníci zanedlouho vrátili, přivezli kočičí mrtvoly zpět a chtěli po ní zaplatit pitvu.

Pytel s mrtvolkami koťat našla paní Tereza během procházky na čerstvém vzduchu. "Vzala jsem ho do ruky, protože jsem chtěla vědět, co se tam odehrává, a v tom pytli byla čtyři krásná koťátka, mrtvá, ale ne dlouho, protože tělíčka byla ještě vláčná," řekla pro TN.cz.

Tereza si všimla, že jsou koťata navíc velmi pohublá, a v hlavě se jí objevila myšlenka, že by se mohlo jednat o týrání zvířat, proto neváhala zavolat na linku 158 a na místo nálezu dorazila městská policie. "Prozkoumali to, vzali si svůj vlastní pytel a dali do něj ten původní. Řekli, že si to nafotí a že až bude provedena pitva, tak se to bude řešit dál, a odjeli," popsala Tereza každý krok městských strážníků.

Zarážející jednání

"Po cca hodině strážníci kontaktovali nálezkyni s tím, že si má "nález" převzít a pokud trvá na pitvě, že jí musí uhradit! Nálezkyně se samozřejmě nenechala odbýt, protože zná, jaké postupy má policie v těchto případech dělat," informovala Klára Long Slámová, která se s celým příběhem svěřila na sociálních sítích.

Nálezkyně Tereza byla znovu kontaktována až k v podvečerních hodinách. "Nálezkyně byla kontaktována státní policií, která ve věci začala konat prvotní úkony a ujistila nálezkyni, že bude provádět pitvu," prozradila.

"Jak ale vyplývá z vyjádření strážníků MP - zvířata byla již odvezena do kafilerie - tedy příčina smrti bude určena z křišťálové koule? Nebo to prostě bude zameteno pod stůl, jako některé jiné případy?"

"Mrtvoly zvířat nebyly ještě zcela ztuhlé a tedy k jejich smrti muselo dojít v krátké době před jejich nálezem," dodala Slámová.

Mluvčí policie Zdeněk Chalupa se k celé situaci vyjádřil pro TN.cz. "V současné době prověřujeme úmrtí zvířat, kdy ve spolupráci s veterinární stanicí budeme zjišťovat, co mohlo být příčinou jejich smrti. Ve spolupráci se strážníky městské policie zajišťujeme uložení mrtvých zvířat."

"Pokud by bylo prokázáno, že ta zvířata byla usmrcena trýznivým nebo surovým způsobem, pak pachateli takového činu hrozí dva až šest let, neboť se tak stalo na větším počtu zvířat," řekla advokátka Klára Long Slámová, která se dnes rozhodla podat na neznámého pachatele trestní oznámení.

Slečna, co leze po čtyřech a štěká jako pejsek: Kafuu prozradila, jak tento virální trhák vznikal

Související články

Další články

Nejnovější kauzy