Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině Prezidentské volby 2023 Výměna manželek 2023

Policejní manévry v centru Prahy: Zásahovka zadržela vlivného podnikatele Jana Kočku

Jan Kočka starší.
Zdroj: Profimedia.cz
policie

Policie dnes odpoledne zadržela v centru Prahy tři muže podezřelé z násilného trestného činu. Podle České televize je mezi zadrženými podnikatel Jan Kočka. 

Policisté dnes odpoledne zadrželi v centru Prahy tři muže podezřelé z násilného trestného činu. Policie o tom informovala na twitteru.
Dle informací je mezi zadrženými podnikatel Jan Kočka. Bližší informace k případu hodlá policie zveřejnit ve středu.

Trojici mužů zadrželi kriminalisté ze čtvrtého policejního obvodu ve spolupráci se speciální pořádkovou jednotkou. "V současné chvíli s muži probíhají standardní úkony trestního řízení a nemůžeme být k případu konkrétní," řekla na dotaz ČTK mluvčí pražské policie Violeta Siřišťová. Jména zadržených policie neuvedla.

Na začátku letošního února uvedla ČT, že policie navrhla obžalovat podnikatele Jana Kočku spolu s dalšími 25 lidmi a čtyřmi firmami z krácení daně. Podle detektivů pomocí fiktivních faktur připravili stát na daních zhruba o 150 milionů korun. Obviněna byla podle televize i Kočkova úklidová firma Prostor. Kočka po obvinění z daňového úniku uvedl, že v souvislosti s kauzou pozastaví své členství v pražské ČSSD, jejímž byl dlouholetým členem.

Rodina Kočkových proslula mimo jiné pořádáním Matějských poutí na holešovickém Výstavišti. Bratra Jana Kočky zastřelil v roce 2008 v pražské restauraci Monarch Bohumír Ďuričko, soud ho poslal na 12,5 roku do vězení.

Burešová a Forejt podobu nezapřou: Fanoušci si spletli Evu s Přemkem

Související články

Další články

Nejnovější kauzy