Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Policejní manévry na českých silnicích: Ve čtvrtek se bude prověřovat bezpečná jízda řidičů

Policejní manévry na českých silnicích: Ve čtvrtek se bude prověřovat bezpečná jízda řidičů
Zdroj: HZS Jihomoravského kraje
kontrola na silnici
Koncem prázdnin si policie připravila pro řidiče důkladnou kontrolu. Ta bude probíhat od čtvrtka do neděle. Policisté chtějí především upozornit, jak důležité je dbát na bezpečnost při řízení. Během akce nebudou chybět auta v utajení ani vrtulníky.

Speciální policejní akce zaměřená na bezpečnost v dopravě započne ve čtvrtek a skončí v neděli. „Na rozdíl od podobné akce v polovině srpna tentokrát nebudeme říkat, na kterých místech budou kontroly probíhat,“ objasnila pro Seznam Zprávy mluvčí policejního prezidia Hana Rubášová s tím, že policisté se budou zdržovat také na těch nejproblematičtějších místech v krajích.

Kontrolovat se bude dodržování rychlosti, alkohol za volantem, používání bezpečnostních pásů a také telefonování během řízení. Rubášová dále upozornila, že na akci bude nasazeno i patnáct neoznačených vozidel a sedm policistů na motorkách.

„Do akce budou zapojené i vrtulníky, které budou kontrolovat například to, zda řidiči kamionů neporušují zákaz předjíždění,“ řekla dále Seznam Zprávám Rubášová. Ten je platný pro jedenáct úseků dálnic D1, D5, D8 a D11.

Cílem je prevence

Mluvčí policejního prezidia ale zdůraznila, že cílem kontrol není potrestat za nedodržování silničních pravidel, nýbrž prevence. „Konec prázdnin se v dopravě projevuje zejména podstatně vyšší hustotou silničního provozu, čímž stoupá pravděpodobnost vzniku dopravních nehod,“ dodala.

Proto se při kontrolách zaměří také na celkovou jízdu řidičů, používání dětských autosedaček, doklady nebo na technický stav vozidel.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy