Trendy tagy válka na Ukrajině Agáta Hanychová Eliška a Damián Love Island 2023

Policejní brutalita v Buffalu: Seniora (75) porazili na zem a nechali ho krvácet

Policista strčil do muže tak surově, že upadl a praštil se do hlavy.
Zdroj: Youtube The Independent
+ Dalších 12 fotografií
brutalita
V USA stále probíhají občanské nepokoje a už si dokonce vyžádaly několik dalších obětí. Jednou z nich byl i 75letý senior, který k demonstrantům vůbec nepatřil. Jeden z policistů do něj však strčil tak, že senior spadl na zem a tvrdě se udeřil do hlavy, poté z ní začal krvácet. Policista mu chtěl pomoci, ale byl odstrčen svým kolegou.
Smrt George Floyda

Smrt George Floyda

Afroameričan George Floyd zemřel ve věku 46 let 25. května 2020 v americkém Minneapolis během zatýkání. Policii na muže zavolala obsluha obchodu, která se domnívala, že platí padělanými penězi. Jeden ze zasahujících policistů Derek Chauvin několik minut klečel Floydovi na krku. George jej prosil o život a opakoval, že nemůže dýchat. Policista toho nedbal a Floyd během zákroku zemřel. Tato událost v Americe rozpoutala vlnu protestů a demonstrací.

Při probíhajících demonstracích policisté mnohdy nepoznají, zda se jedná o protestujícího nebo obyčejného kolemjdoucího. To se však velice vymstí strážníkům, kteří s mužem takto zacházeli. Na videu jednoho ze svědků je vidět, že je chce senior pouze oslovit. Není bohužel zachyceno, na co se ptal. Policisté na něj křičí, aby šel zpět.

Pád, prasknutí a krev

Postarší muž jen ukázal rukou, ve které měl telefon, a jeden z policistů do něj surově strčil. Senior chvíli vrávoral, pak pravděpodobně zakopl o jeden z podstavců, ošklivě upadl a byla slyšet velká rána. Z jeho ucha se začala okamžitě řinout krev, senior jen bezvládně ležel.

Strážník, který do něj vrazil, mu zjevně chtěl ihned pomoci, jeho kolega ho však odstrčil a naznačil, ať muže nechá ležet a pokračuje ve své práci. Svědci incidentu pokřikují, že je muž zraněný, a chtějí zavolat zdravotníky. Jeden z policistů poté hovořil do vysílačky a senior pravděpodobně ztratil vědomí.

Ostudný incident

Podle starosty Buffala Byrona Browna je muž sice ve vážném stavu, ale stabilní. Podle některých amerických webů to vypadalo, že poté, co byl senior převezen do nemocnice Erie County, bohužel zemřel. To se nestalo a v současné době se 75letý pán zotavuje.

Jednání policistů starostu Buffala velmi rozrušilo. Stejně v šoku byl i guvernér státu New York Andrew Cuomo. "Mluvil jsem se starostou města a souhlasíme s tím, aby byli příslušní důstojníci okamžitě propuštěni," uvedl ve čtvrtek a nazval to jako ostudné jednání.

Policista zastřelil mladíka z auta

Není to ale jediný incident, který se během demonstrací odehrál. Během rabování, zakládání ohňů a dalších výtržností si mohou lidé snadno ublížit. Dalším šíleným jednáním překvapili policisté v kalifornském Valleju. Teprve dvaadvacetiletý mladík Sean Monterrosa byl střelen policistou přímo z auta. Podle strážníka měl Sean zbraň, i když klečel s rukama nad hlavou.

Sean měl však v kapse kladivo a policistu nijak neohrožoval a ničemu se nebránil. Na střelnou ránu Sean bohužel později v nemocnici zemřel. Podle Melissy Nold, právní zástupkyně rodiny Montesorra, nedal strážník mladíkovi ani šanci. "Zastřelili ho z auta, jakou šanci k přežití té situace mu dali? Je to vážně příšerné," uvedla žena pro The Guardian.

Ivan Mládek: Zdraví jde stranou. Budu koncertovat, dokud nechcípnu, říká

Související články

Další články

Nejnovější kauzy