Newyorští policisté na sebe můžou být hrdí. Naprosto nesmyslně se vrhli na otce šesti dětí a speciálním chvatem zvaným po česku „kravata“ ho omylem zabili. Muž se udusil.

Eric Garner (43) se stal obětí brutálního útoku policistů poté, když ho obvinili z nelegálního prodeje cigaret. Podle policistů se prý bránil zatčení a nedodržoval pokyny. Svědci tvrdí, že během roztržky policistům říkal, že nemůže dýchat. Ti ho však ignorovali a otec šesti dětí se nakonec udusil.

Po Garnerovi zbylo šest dětí a rodina je z jeho smrt zdrcená. „Jsem ráda, že byl tento incident natočen, chci, aby policie byla zodpovědná za to, co se stalo,“ vyjádřila se mužova zoufalá manželka pro web dailymail.

Ředitel newyorské policie je teď obviněn ze zabití Garnera. Jeden policista, který se na útoku podílel, už musel odevzdat policejní odznak a zbraň. Celý případ se vyšetřuje a je pravděpodobné, že spousta policistů teď přijde o práci.

Policisté použili na muže speciální vojenský chvat zvaný „kravata“. Při tomto chvatu hrozí zaskočení ohryzku natolik hluboko do krku, že ani po uvolnění chvatu se ohryzek nevrátí zpátky a člověk se udusí.

Tady je vidět opravdu „profesionální“ práci policistů. Na zřejmě umírajícího Erika Garnera jenom koukali.