Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Karlos Vémola koronavirus Extra Host (pořad) Počasí

Nejnovější kauzy

Polibek života: Duchapřítomná veterinářka zachránila polomrtvé jaguáří mládě dýcháním z úst do úst!

Zázraky se dějí. O tom se přesvědčila španělská zoo, když při porodu jaguáří samice přestalo nově narozené mládě dýchat. Duchapřítomná veterinářka však na nic nečekala a provedla dýchání z úst do úst, čímž mláděti zachránila život.

Samice Xena porodila už dvě mláďata, která však po porodu zabila. Z toho důvodu se veterináři rozhodli raději pro porod císařským řezem, který však byl velice dramatický. Mládě přestalo dýchat a přístroje na podporu plic nefungovaly. Nezbývalo nic jiného, než to udělat postaru. Naštěstí se dýchání z úst do tlamičky povedlo a malý jaguár Ali se může mít čile k světu.

„Ali by zemřel během osmi minut, kdyby nebylo skvělé práce týmu. Mnohé z veterinářek jsou matky samy o sobě a mají zvláštní cit pro novorozence. Zkušenost lidí, kteří zachrání život nějakého zvířete, je nepopsatelná a úžasná,“ popisuje skvělý zážitek jeden z veterinářů, který natočil i záběry z videa.

Související články

Další články