Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Svatba na první pohled 2021

Nejnovější kauzy

Poláci v Plzni znásilnili dívku na pikniku, chtěli ji zahrabat v lese dva metry pod zem

Zdroj: Profimedia
horor
Jedním slovem hrůza. Jinak se nedá popsat zážitek, který si prožila mladá Řekyně Alexandra pracující v Česku. Polský pár ji vylákal do přírody na piknik, aby ji posléze oba partneři znásilnili a vyhrožovali jí smrtí. Řekyně jen náhodou pachatelům unikla. Pár byl plzeňským soudem poslán na 4 a půl roku do vězení.

Řekyně Alexandra B. (23) pracovala v Plzni v jedné firmě spolu s polským párem. Ten ji vylákal za město, kde ji následně fyzicky napadl a znásilnil. Za tento ohavný čin poslal loni plzeňský okresní soud Roberta Hanasze (36) a Malgorzatu Rakovou (20) do vězení na 4,5 roku. Nyní však vznikl nový znalecký posudek, kvůli kterému oběma násilníkům hrozí dvojnásobný trest. Informují o tom novinky.cz.

Obsahem nového posudku je duševní porucha oběti spojená s prožitým traumatem. Alexandra B. předloni v dubnu v dobré víře vyrazila se svými kolegy, s nimiž předtím popíjela vodku, za město na večerní piknik. I když to zprvu vypadalo nevinně, po chvíli se situace brutálním způsobem vyhrotila. „Nejprve ženu povalili na zem a začali mlátit do obličeje. Pak jí svázali ruce za záda gumovým lanem a vyhrožovali, že ji zabijí a zakopou dva metry pod zem,“ uvedla státní zástupkyně.

„Čepelí nože jí pak přejížděli po krku, až žena strachy omdlela. Když se probrala, muž ji donutil k pohlavnímu styku. Spoluobžalovaná je sledovala, masturbovala při tom a vše natáčela na mobilní telefon. Pak si pachatelé role vyměnili, kdy poškozená musela před zraky muže orálně uspokojovat jeho partnerku,“ je psáno v obžalobě.

Svázanou oběť pak násilníci naložili do auta. Alexandře se jen zázrakem podařilo z auta na křižovatce utéci. Tam už jí pomohli kolemjdoucí. Lámanou češtinou Alexandra vysvětlila, co se stalo a lidé zavolali tísňovou linku.

U soudu Alexandra vypověděla, že si myslela, že umře. „Ve chvíli, kdy mi jezdili nožem po krku, jsem si myslela, že umřu. Strachy jsem se sesypala. Pak si vzpomínám, že jsem klečela s rukama svázanýma za zády a kalhotami staženými ke kolenům,“ popsala Alexandra B. okamžiky hrůzy.

Na ženě to zanechalo podle znalkyně trvalé následky a velmi citelně jí to zasáhlo do života. „Šest měsíců nebyla schopna normálně fungovat. Projevila se u ní posttraumatická stresová porucha, kdy takový člověk žije v neustálém strachu a hrůze z lidí a není schopen prožívat pocit štěstí,“ popsala ženin stav psychiatrička v posudku.

Související články

Další články