Trendy tagy Extra Host (pořad) Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Poláci se zase vyznamenali: V Česku jsou STOVKY KIL jejich hovězího se SALMONELOU!

Zdroj: Profimedia.cz, archiv
Nakažené maso
Veškeré hovězí maso z Polska bude od čtvrtka podléhat státním kontrolám zdravotní nezávadnosti. Až potom bude moct být uvedeno na trh. Opatření bylo přijato kvůli 700 kilogramům polského hovězího ze skladu ve středních Čechách. Obsahovalo totiž bakterie salmonely!

Stovky kilogramů hovězího masa z Polska, které se skladovalo ve středočeském skladu společnosti Frost Logistics, obsahovalo bakterie salmonely. Zjistili to veterináři, kteří už v minulém týdnu poslali vzorky ke kontrole.

Česko proto začne od čtvrtka kontrolovat veškeré hovězí, které se k nám od severních sousedů doveze. Na mimořádném tiskovém briefingu o tom informoval ministr zemědělství Miroslav Toman (ČSSD).

Nyní se bude zkoumat, zda se maso se salmonelou dostalo někomu na talíř. Už začátkem února Poláci do Česka dovezli 300 kilogramů nakaženého hovězího, na trh se dostalo 137 kilogramů.

Některé luxusní restaurace v Praze maso z nemocných krav dokonce prodávaly jako argentinské hovězí. Tentokrát ale maso pochází z jiných jatek.

Související články

Další články