Trendy tagy očkování Covid Výměna manželek 2021 Extra Host (pořad) Čauky lidi

Nejnovější kauzy

Pokyny, vizuální efekty a spousta legrace: Podívejte se, jak vypadalo zákulisí slavných hororů

Zdroj: 1978 Metro-Goldwyn-Mayer (MGM) / Universal Pictures/George Kraychyk
+ Dalších 15 fotografií
fotogalerie
Horor je filmovým žánrem, jehož hlavním cílem je v divákovi vyvolat strach a vytvořit atmosféru, která by se dala krájet. Nelze pochybovat o tom, že hlavně kultovní snímky skutečně dokázaly vyděsit a mnohým nahánějí husí kůži i dnes. Při pohledu do zákulisí ale z nejednoho diváka strach opadne, herci si totiž užívali spoustu zábavy a především je hned znát vzdálenost od skutečnosti.

Už dlouhá léta se hororoví fanoušci dohadují, který z mnoha legendárních filmů tohoto žánru je tím nejděsivějším. Podle poslední studie je to Sinister, při pohledu do zákulisí hororů ale diváci zjistí, že herci vyvinuli během zábavného natáčení opravdu spoustu snahy, aby je skutečně vystrašili.

Koho děsí krváky, ten určitě zůstal zírat s ústy dokořán například na Saw, Pach krve nebo Halloween. Fanoušci duchařin naopak se zatajeným dechem sledovali filmy jako V zajetí démonů, Vymítač ďábla nebo Insidious. Jen málokdo ale viděl, co se dělo, když byly kamery zrovna vypnuté.

Postavy, které nám v hororech na televizních obrazovkách dlouhá léta nahánějí husí kůži a způsobují noční můry, jsou ve skutečnosti zcela obyčejní lidé, kteří se při natáčení dobře bavili. Bylo tak možné vidět hlavního hrdinu filmu v objetí se záporákem.

Zákulisí

Podívejte se do zákulisí známých hororů, které si oblíbili fanoušci napříč světem. Jak děsivý byl ve skutečnosti žralok z Čelistí, jak moc se děti při natáčení bály klauna ve filmu To a kdo pro fotografy pózoval s příšerou, která ho na obrazovce loví?

Související články

Další články