Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 StarDance 2021 Česko Slovensko má talent 2021

Nejnovější kauzy

Pokuta pro Babiše: Premiér musí zaplatit 250 tisíc korun za to, že ovládá média

Andrej Babiš dostal pokutu 250 tisíc korun za ovládání médií
Zdroj: Showpix
Odvolá se

Premiér Andrej Babiš (67) dostal pokutu 250 tisíc korun od Městského úřadu Černošice za přestupek proti zákonu o střetu zájmů kvůli vlastnictví mediálních společností Londa a Mafra. Premiér podá odvolání. Po vložení Agrofertu do svěřeneckých fondů jakýkoli vliv na média popírá.

Andrej Babiš dostal pokutu

Černošický městský úřad uložil premiérovi Andreji Babišovi pokutu 250 tisíc korun za přestupek proti zákonu o střetu zájmů za to, že ovládá média. Právu to řekl Václav Knotek, který premiéra v tomto správním řízení zastupuje. Dodal, že podají odvolání. Odvolat se mohou k nadřízenému středočeskému krajskému úřadu. Černošický úřad uvedl, že jde o "nadále trvající přestupek". Reakci premiéra a vyjádření černošického úřadu ČTK zjišťuje.

Média neovládám, tvrdí premiér

Černošický úřad, který je úřadem s rozšířenou působností pro Průhonice, kde premiér žije, vede s Babišem řízení o přestupku kvůli vlastnictví mediálních společností Londa a Mafra. Babiš nařčení z porušování zákona odmítá. Tvrdí, že po nástupu do politiky vložil Agrofert do svěřenských fondů a tím ztratil vliv na holding i na všechny společnosti do něj začleněné.

Městský úřad v předchozím obdobném řízení Babišovi v roce 2019 uložil pokutu 200.000 korun. Středočeský krajský úřad jako odvolací orgán však řízení zastavil, střet zájmů se podle něj neprokázal. Letos v lednu se na černošický úřad opět obrátila organizace TI s tím, že disponuje novými důkazy ve věci. Černošice proto zahájily nové přestupkové řízení. V minulém týdnu úřad oznámil, že ve věci rozhodl, obsah ale nezveřejnil. "Vlastní obsah rozhodnutí Městský úřad Černošice není oprávněn zveřejnit," uvedl na webu.

Související články

Další články