Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Jaromír Jágr koronavirus Extra Host (pořad) Počasí

Nejnovější kauzy

Pokus v centru Prahy: Kluk (13) pije alkohol na ulici, kolik lidí řeší dítě s flaškou? VIDEO

Sociální experiment se odehrál v centru Prahy, kde se pohyboval třináctiletý chlapec jménem Max s viditelnou lahví tvrdého alkoholu. V první části videa se dozvíte, kolik lidí mu alkohol vzalo, protože mu do ruky rozhodně nepatří. V druhé části chce pak alkohol koupit. Kolik lidí ho zastaví a kolik svolí ke koupi?

Třináctiletého chlapce jménem Max jste mohli spatřit ve frekventovaných lokalitách, jako je Václavské náměstí nebo Příkopy, s lahví tvrdého alkoholu, kterou viditelně popíjí. Max byl přitom natáčen, jelikož šlo o sociální experiment. Pár lidí ho zastavilo se slovy „Co blbneš a kolik ti je“ a láhev mu vzali. Pořád ale můžeme vidět spoustu lidí, kteří prošli bez povšimnutí. Pití alkoholu u českých dětí je přitom obří problém.

V druhé části chce pak Max láhev alkoholu koupit a výmluvy má různé. „Moje mamka má oslavu a taťka je pryč. No a ona mě poslala koupit alkohol. Mohla bys mi ho nějak koupit?“ Je až s podivem, že jsou mezi námi tací, kteří k tomu svolí. Chlácholit nás může fakt, že je jich dost i na druhém břehu.

První část experimentu, zdá se, měla větší úspěch. Lidem převážně vadí, že dítě pije alkohol, ale když se jich zeptá, tak mu ho koupí. „Vyhni se alkoholu, tvé tělo je ve vývinu,“ zní na konci dokumentu. A jak jste na tom vy? Víte, jak byste zareagovali?

Související články

Další články