Velmi nepříjemný zážitek má žena (39) z Plzně se svým bývalým přítelem (25). Ten se nemohl smířit s rozchodem a začal ji pronásledovat. Posílal jí výhružné SMS, ve kterých ji urážel a vyhrožoval napadením. Žena se musela obrátit na policisty.

„V průběhu posledních tří měsíců ženu ze svého mobilního telefonu kontaktoval nejméně ve 400 případech prostřednictvím krátkých textových zpráv. Když poškozená na jeho zprávy nereagovala, začal jí v SMS zprávách nejprve vulgárně nadávat, až vše vyvrcholilo v polovině prosince. To poškozené vyhrožoval usmrcením textovou zprávou ve znění: „Nejradši bych tě zabil.“ Poškozená byla rovněž přesvědčena, že muž ji i osobně sleduje v jejím bydlišti a zaměstnání, což vyplynulo právě ze zasílaných SMS zpráv,“ řekla mluvčí policie pro portál Krimi-Plzeň.

Muž byl zadržen 23. 12. a na Štědrý den byl obviněn z přečinu nebezpečného vyhrožování a z přečinu nebezpečného pronásledování. Policisté zjistili, že byl už v minulosti trestaný, a měli strach, aby ženu opravdu nenapadl, a tak skončil ve vazbě.