Pan Pavel H. a jeho družka chovali v Lužici nad Cidlinou 8 psů. Člověk si nemusí hrát na odborníka, aby pochopil, že takový počet velkých a silných psů už tvoří nebezpečnou smečku.

Majitel psů se nyní dušuje, že psi byli hodní a poslušní.

Ale sousedé hovoří jinak. Psi prý napadali ovce a útočili i na lidi. Sousedka na kamery TV Nova ochotně ukázala prokousnuté lýtko. Jenže starší dáma se dokázala ubránit.

Pětiletý chlapec takové štěstí neměl. Proti smečce silných psů neměl šanci.

„Netušíme, který pes byl první. Ale jakmile to policie zjistí, půjde na utracení,“ uvedla majitelka psů pro deník Právo.

A to je asi největší kámen úrazu. Vytváří se tu dojem, že za něco může pes. A že tento pes je zlý a zaslouží smrt.

Jenže každý ví, že pes ve smečce se chová jinak než samotný jedinec. Ve smečce se psi navzájem hecují, hlídají si teritorium, prostě v nich ožívá šelma…

Pokud někdo chová 8 psů ve skupině, měl by to vědět. Pokud to neví, tak si koleduje o obrovský malér. Řeči o tom, že byl zkušeným kynologem a že psi do té doby nikdy nikomu neublížili, pak vyznívají hodně hořce…

„Kamarád sem se synem jezdil asi týden, kdy jsem mu pomáhal se stavbou. Kluk tady normálně pobíhal, psi na něj byli zvyklí. Dávali jsme něco na vozík a jen chvilku jsme malého nechali bez dozoru. Pak to šlo ráz na ráz a ten pohled na zadávené dítě s prokousnutým krkem si budu pamatovat do konce života,“ řekl Deníku chovatel smečky.

Sousedka uvedla, že malý kluk si stoupl na popelnici, aby na pejsky lépe viděl. Ti pak mohli mít pocit, že se nad ně povyšuje. A to šelma nemá ráda. A psi ve smečce se chovají jako šelmy.

Když se podíváte na záběry zvířat, které choval Pavel H., tak byste mezi ně zřejmě nevlezli. Pouštět mezi ně malé dítě? Tragická šílenost.