Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Svatba na první pohled 2021

Nejnovější kauzy

Pokračování zmizelé Maddie McCann: Využije zoufalá policie služeb jasnovidce?

Zdroj: Facebook
PÁTRÁNÍ

Příběh zmizelé Maddie McCann má pokračování! Policie už v pátrání neví kudy kam a rozhodla se prošetřit tvrzení jasnovidce, že tělo dívenky, která ve třech letech beze stopy zmizela z portugalského letoviska, leží pouhých několik kilometrů od místa, kde byla naposledy viděna...

Zahraniční zpravodajské weby informují o padesátiletém jasnovidci Michaelu Schneiderovi, který měl německé speciální policejní jednotce BKA oznámit přesné souřadnice místa, kde by mohla najít tělo malinké Maddie McCann. Všechny šokovalo, že by mělo jít o místo vzdálené jen necelých deset kilometrů od portugalského letoviska, ze kterého se tehdy tříletá dívenka v roce 2007 ztratila.

Dle všech informací se policie rozhodla tvrzení jasnovidce Schneidera prověřit. On sám říká, že technika v nalezení pohřešovaných spočívá v prohlížení fotografií hledané osoby a dotazování se Boha, zda je bytost živá, či mrtvá. Pak využije mapy, které mu prozradí, kde osoba je.

„Nevydávám takové informace jen tak a bez otázek, velmi dobře si uvědomuji odpovědnost za to, co dělám, cituje jasnovidce web MirrorNěmecký žalobce Hans Christian Wolter řekl pro Sunday People, že jeho tým použil podobné vyšetřovací metody i v jiných případech.

Zda jasnovidecké techniky vyšetřovatelům pomohou, nebo ne, lze určit jen stěží. Jisté ale je, že Maddie svým rodičům, kteří nepřestávají pátrat a věří ve šťastný konec, nesmírně chybí.

Britská Madeleine McCann, známá jako Maddie, zmizela během toho, co její rodiče večeřeli na dovolené v hotelu Praia da Luz v portugalském Algarve. Celý případ je zahalen tajemstvím a řadou spekulací. Začátkem června 2020 se v médiích objevily zprávy, že němečtí vyšetřovatelé podezřívají z vraždy Madeleine Němce Christiana Brücknera, který byl v minulosti odsouzen za sexuální násilí a v době zmizení pobýval v okolí komplexu Praia da Luz a krátce poté Portugalsko opustil a vrátil se do Německa. Německá policie opakovaně říká, že má důkazy o zabití Madeleine právě Christianem Brücknerem, ale vzhledem k probíhajícímu vyšetřování prozatím nezveřejnila, o jaké důkazy jde.

Související články

Další články