Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Jana Vopěnková koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020

Nejnovější kauzy

Pokračování Marie Terezie je v nedohlednu: Za zrušením natáčení stojí prostý důvod

Zdroj: Česká televize
+ Dalších 11 fotografií
minisérie
Původně se diváci mohli těšit i na páté a šesté pokračování oblíbené minisérie Marie Terezie. Z těchto plánů však sešlo a v neděli se tak na obrazovkách objeví čtvrtý a zatím poslední díl. Důvod je prostý - televizi na projekt zkrátka nevycházejí peníze v rozpočtu.

Jen málokterý televizní projekt se setkává s takovým nadšením, s jakým se setkala Marie Terezie. Ta dokonce doběhla i populární Most!, který Česká televize vysílala v loňském roce. Stejně jako humorný seriál i tato historická minisérie dojde svému konci. Bohužel dokonce dřív, než se plánovalo.

Původně měli tvůrci v plánu ukázat příběh panovnice od začátku až do konce. To se ale nestane, v rozpočtu České televize se totiž na dokončení projektu ve formě, v jaké byl plánován, jednoduše nenacházejí peníze. „Původně plánované natáčení 5. a 6. dílu úspěšné minisérie Marie Terezie bylo na posledním jednání programové rady (která se konala v polovině prosince) prozatím odloženo,“ uvedl pro Blesk.cz zdroj z Kavčích hor.

„V rozpočtu nejsou v současnosti peníze a ČT nechce investovat milionové částky jen do jednoho projektu. Na další rozhodnutí se zatím čeká. Snížení nákladů se primárně dotýká výroby připravovaných pořadů,“ doplnil zdroj.

Vysoké náklady

Ačkoliv ve sledovanosti by Marie Terezie hledala konkurenci jen obtížně, na jednu stranu se televizi nelze divit, že hodlá šetřit právě na ní. Náklady na natáčení a především výrobu kostýmů jsou totiž vysoké. Některé šaty byly totiž šity například v Benátkách, Římě či v Madridu. A to dokonce z látek totožných s těmi, jaké se vyráběly v 18. století.

Pokračování, které bylo prozatím na dobu neurčitou odloženo, mělo pojednávat o pozdějším období života Marie Terezie, v němž se snažila především o výhodné sňatky svých dětí, řešila finanční potíže, smrt manžela a předala vládu svému synovi Josefovi.

Související články

Další články