Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Pokračování kultovního hororu se blíží: Vřískot 5 bude mít premiéru 25 let od prvního dílu

Pokračování kultovního hororu se blíží: Vřískot 5 bude mít premiéru 25 let od prvního dílu
Zdroj: Dimension Films
+ Dalších 10 fotografií
horor
Hororoví fanoušci mohou jásat nadšením, snímek Vřískot 5 se dostane do kin už v roce 2021. Původně bylo odhadováno, že premiéra proběhne o dost později. Vrátit by se navíc měli i hrdinové z prvního snímku, tedy Sidney Prescott a zástupce šerifa Dewey.

Série filmů Vřískot patří mezi největší kulty hororového žánru. První snímek z roku 1996 se dočkal hned čtyř pokračování, z nichž čtvrté a zatím poslední mělo premiéru v roce 2011. Tři hlavní hrdinové, tedy Sidney v podání Nevea Campbella a Dewey, kterého ztvárnil David Arquette, se nyní vrátí v pátém dílu.

Horor Vřískot 5 měl být původně úplným restartem a začátkem nové filmové série, tvůrci se ale nakonec rozhodli, že novým dílem vzdají hold režisérovi původních čtyř. Wes Craven, který stál za všemi snímky z této série, zemřel v roce 2015.

Všechny snímky měly jasnou ústřední trojici, z níž už Campbell a Arquette souhlasili k návratu. Je zatím nezodpovězenou otázkou, zda se vrátí i Courteney Cox, která ztvárnila postavu novinářky a spisovatelky Gale Weathers.

Vřískot 5 oslaví výročí

Pátý díl Vřískotu má podle magazínu Variety premiéru zatím naplánovanou na rok 2021, což je přesně 25 let po premiéře prvního snímku. Zatím se neví, jaký přesně bude děj filmu, a není jasné ani to, kdo v obsazení doplní hlavní dvě postavy. Natáčení by ale mělo začít už letos, a tak na tyto informace fanoušci zřejmě nebudou muset čekat dlouho.

Dominique Alagia o SuperStar: Chtěli ze mě udělat pipinu, Pagáčová psala, že jsem pí..

Související články

Další články

Nejnovější kauzy