Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Volby 2021 StarDance 2021

Nejnovější kauzy

Pokračování kauzy Zuzany Plačkové: Nejvyšší soud uvedl, jak se k případu staví

Zdroj: Profimedia
+ Další 4 fotografie
Rozhodnutí soudu

Kauza slovenské influencerky Zuzany Plačkové (30) stále pokračuje. Nejvyšší soud se podle informací Tvnoviny.sk nebude zaobírat vazebním stíháním Plačkové ani jejího manžela Reného Strausze. Na sociálních sítích René uvedl, že se z celé situace poučil a už se k tomu nechce vracet.

V pondělí 27. září vtrhlo do domu slovenské influencerky Zuzany Plačkové a jejího manžela Reného policejní komando. V poutech je odvedli na policejní stanici, protože byli podezřelí z drogové trestné činnosti a ze členství ve zločinecké skupině. Dohromady policie při drogové razii zadržela patnáct lidí na území Bratislavského, Trnavského a Trenčínského kraje.

Nakonec byli Plačková s manželem ve čtvrtek puštěni na svobodu. Soud rozhodl, že do vězení nepůjdou, ale stále jsou stíháni na svobodě. „Chci poděkovat všem, kteří stáli celý čas při nás. Více se k tomu nebudu vyjadřovat, život jde dál. Beru to jako jedno velké ponaučení. Pánbůh tam nahoře nám dal veliký varovný prst, protože jsme zjistili, jací jsou lidé okolo nás. Takto to asi mělo být,” vyjádřil se René Strausz na svém Instagramu.

Případem se nebude zaobírat Nejvyšší soud

Podle posledních informací, které přinesl web Tvnoviny.sk, se Nejvyšší soud už nebude dále zaobírat vazebním stíháním Plačkové ani jejího muže Reného. Přitom to měl být právě tento soud, který rozhodne o dalším osudu této dvojice. Prokurátor vzal totiž zpět svou stížnost vůči jejímu nevzetí do vazby. To samé učinil i v případě jejího manžela Reného.

Ve čtvrtek 30. září soudce Specializovaného trestního soudu v Pezinku rozhodl, že do vazby půjde šest lidí, mezi nimiž však Plačková s mužem nefigurují. Soudce toto rozhodnutí odůvodnil tím, že nejsou k dispozici žádné konkrétní důkazy ani důvodné podezření, že by se tito dva obvinění dopustili skutku, z něhož byli obviněni. Z toho důvodu byli puštěni na svobodu.

Související články

Další články