Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Svatba na první pohled 2021

Nejnovější kauzy

Pokračování kauzy utýraného Marečka (†3): Jeho matce hrozí až pět let ve vězení

Zdroj: Facebook.com
+ Dalších 18 fotografií
Strašné
V pondělí proběhl soud týkající se kauzy utýraného Marečka (†3) z Loun. Zazněly nové svědecké výpovědi od rodinných příslušníků i přátel. K soudu se měla dostavit i matka, ale nedorazila kvůli údajné nemoci. Otčímovi Josefu K., který byl obžalovaný z vraždy nebohého dítěte, hrozí až výjimečný trest.

Není to tak dávno, co vyšly najevo hrůzné podrobnosti týrání tříletého Marečka z Loun, kterých se na nebohém chlapci dopouštěl jeho otčím Josef K. Otčím jej měl bít, pálit o něj cigarety, vytrhávat vlásky a kousat různě po celém tělíčku. Chlapečkova matka Simona T. týrání jen přihlížela. Došlo to tak daleko, že v noci z 15. na 16. února 2019 otčím Marečka tak agresivně zbil a chlapeček se už neprobudil.

V pondělí se konalo další pokračování soudního řízení ohledně utýraného Marečka. U krajského soudu v Ústí se měla objevit i matka Simona T., která však nedorazila, informoval Žatecký Deník. Omluvila se kvůli údajné nemoci, ale žádnou lékařskou zprávu nedoložila, sdělila soudkyně Lacinová. Ve středu bude tedy k soudu předvedena policií. Státní zástupce podal obžalobu pro přečiny ohrožování výchovy dítěte a neposkytnutí pomoci, za což Simoně hrozí až pět let za mřížemi.

Během pondělního líčení zazněly nové výpovědi svědků. "S Markem bylo vše v pořádku, koupaly jsme ho. V kuchyni bylo neumyté nádobí, jinak byl byt uklizený. Letos v únoru jsem za nimi chtěla jet, ale Simona mi řekla, že na ně něco leze, tak jsem nejela. O pár dnů později jsem od ní dostala zprávu: "MAMI" a smajlíky, jeden rozesmátý a další ubrečené. V ten den jsem se dozvěděla, že je Mareček po smrti," vypověděla matka Simony.

"Všimla jsem si, že měl Marek nateklý zadek, myslela jsem si, že má velkou plenu. Neptala jsem se na to, Marek musel být pořád zavřený v pokoji," popisovala kamarádka, která u nich byla na návštěvě zhruba třikrát. "Všude byl nepořádek a neuklizené nádobí. Ještě tam s nimi bydlel jeden muž, od něj jsem se dva dny před tím, než Mareček zemřel, dozvěděla, že Josef chlapce bije," doplnila výpověď kamarádka.

Nikdo z blízkého okolí ani ze sousedů netušil, že je chlapec týraný. I sám otčím Josef K. přiznal, že od ledna s Marečkem přestali chodit ven. S odstupem času si i okolí uvědomuje, že chlapce skrývali. "Vždycky mi říkala, že Marek kouká na televizi anebo že spí. Říkala, že mi pošle jeho fotku, ale vždycky zapomněla. Od prosince roku 2018 jsem ho neviděla. Když jsem chtěla přijet, vždycky večer před tím mi zavolala, že nebude doma a nějak mi to zdůvodnila. Vycítila jsem, že má návštěva je nežádoucí. Nedokážu si vysvětlit, že se tak změnila. Marka milovala. Když ho výchovně uhodila, tak ji to snad bolelo víc než jeho," vypověděla babička Simony.

Z vraždy nebohého chlapce byl obviněn otčím Josef K. Za vraždu mu hrozí až výjimečný trest.

Na sociálních sítích se objevily informace od svědků, kteří byli u soudu přítomni. "U soudu byl také poskytnut zvukový záznam komunikace Simony se záchranou službou. Hráli komedii, že dle instrukcí oživují dítě, o kterém věděli, že už je mrtvé. Na záznamu je také slyšet to, jak záchranář po vkročení do bytu okamžitě hlásí dispečinku, ať zavolají kriminálku," napsala na facebook paní Monika.

Související články

Další články