Tom Cruise platil po dlouhá léta za jednoho z nejvíc sexy herců planety. Ta doba je už ale dávno pryč a ze sexy symbolu, který propadl scientologické církvi, je téměř šedesátník. Na to, jak se bývalý manžel Katie Holmes proměnil, se můžete podívat v naší fotogalerii.

Hollywoodský herec, který má napůl irský a napůl německý původ, se narodil v New Yorku. Jeho otec byl prý tyran, což se mělo podepsat na Cruisově psychice. K herectví jej přivedl sport. První hlavní role jej čekala ve filmu Panictví po americku a velký úspěch zaznamenal díky akčnímu trháku Top Gun, v němž ztvárnil pilota Peta „Mavericka“ Mitchella, čímž závratně odstartoval svou kariéru. Kromě filmu z leteckého prostředí ho čekaly další velké role ve snímcích Vanilkové nebe, Poslední samuraj, Válka světů nebo Mission: Impossible.

Co se týká Tomova soukromého života, byl třikrát ženatý. Jeho první manželkou byla Mimi Rogers, druhou kolegyně Nicole Kidman, s níž adoptoval dvě děti. Rozvedl se s ní ve chvíli, kdy byla ve třetím měsíci těhotenství a herečka pak o miminko přišla. V roce 2006 se oženil s hvězdou seriálu Dawsonův svět Katie Holmes, která mu porodila dceru Suri. Ani toto manželství ale neskončilo šťastně.

Podle informací z hercova okolí se s ním Katie nechala rozvést zejména kvůli jeho členství ve scientologické církvi. Jeho bývalý bodyguard dokonce prozradil, že po celou dobu jejich manželství Cruise neprojevoval Katie ani trochu náklonnosti, tedy s výjimkou výstupů na veřejnosti. Údajně nedával najevo lásku ani svým dětem, které adoptoval s Kidman, ani své biologické dceři Suri. Scientologická církev z něj prý udělala fanatika, který slepě následuje její vůdčí osobnost Davida Miscavige.