Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Počasí Extra Host (pořad) MasterChef Česko 2020 SuperStar 2020

Nejnovější kauzy

Poklad ukrytý na Slovensku! 10 nejkrásnějších fotek Zochovy chaty

Zochova chata láká na saunový svět.
Zdroj: oficiální zdroj
+ Dalších 7 fotografií
Nádherný a přepychový hotel Zochova chata harmonizuje lidského ducha a lásku k přírodě. Podívejte se na 10 krásných fotek, které o tom svědčí.

Zochova chata na Slovensku patří bez diskuze mezi nejkrásnější místa u našich východních sousedů. Kdo chce prožít dokonalé a nerušené relaxační chvíle, měl by jet právě sem. Asi hodinku autem od Bratislavy se v chráněné krajinné oblasti Malých Karpat nachází opravdový klenot.

Psal se rok 1933, když Hotel Zochova chata přivítal své první hosty. Tehdejší Zochova chata byla doopravdy jen chata, která byla pojmenována podle evangelického kněze, politika a prvního bratislavského župana Samuela Zocha. Svou největší slávu však zažívala během 60. a 70. let minulého století pod vedením hoteliéra Karola Ivičiča, kterému nikdo neřekl jinak než Karpatský vlk.

Od 90. let však Zochova chata postupně ztrácela na popularitě a co se týče služeb, začala i mírně zaostávat za konkurencí. Zlom nastal až v roce 2007, kdy proběhla obrovská rekonstrukce, modernizace a dostavba celého hotelového a rekreačního areálu. Vše s ohledem na okolní přírodu a zásady feng-šuej. Není divu, že čtyři roky po rekonstrukci se Hotel Zochova chata stal Stavbou roku 2011, což mile překvapilo všechny, kteří se zúčastnili obrovské přeměny upadajícího ubytovacího zařízení v luxusní čtyřhvězdičkový hotel, který se zároveň stal i hodnotným architektonickým dílem. Vzhledem k tomu, že design Hotelu Zochova chata dbá na splynutí s přírodou a využívá spoustu přírodních materiálů, je mu přezdíváno Klenot lesa, na který může být hrdé celé Slovensko.

Na krásné snímky z úchvatného místa se můžete podívat ve fotogalerii pod článkem.

Související články

Další články