Trendy tagy válka na Ukrajině Výměna manželek 2023 tragédie v Mostě Clash of the Stars 5

Pokáč urval v Českém slavíkovi stříbro. Jeho songy bavily lidi v temné koronavirové době

Pokáč: Uspěl v Českém slavíkovi. Připomeňte si, čím zaujal své fanoušky
Zdroj: Se souhlasem Jana Pokorného
+ Další 2 fotografie
umělec

Písničkář Pokáč (31) uspěl v soutěži Český slavík, získal druhé místo v kategorii Zpěvák. Sošku si ale nepřebral, musel odjet na koncert. Oblíbený písničkář neměl cestu v showbyznysu nikým vyšlapanou a vypracoval se postupně vlastními silami. Během koronaviru pak bavil lidi svými písněmi.

Jan Pokorný alias Pokáč je známý a oblíbený český písničkář. Nyní uspěl v hudební anketě Český slavík, když získal druhé místo v kategorii Zpěvák. Jeho cesta na vrchol však nebyla samozřejmá a stály za ní roky úsilí. ​Předávání cen vysílala TV Nova.

Původně vystudovaný informatik začal psát své songy v roce 2008. Záhy začal vystupovat jako předskokan známějších umělců. Jeho tvorbě pomohlo, když se v roce 2011 spojil s dalším začínajícím zpěvákem Voxelem, kterému otextoval hned dvě alba. Právě z této spolupráce vznikl hit V naší ulici. Ten dosáhl na YouTube milionů zhlédnutí. Podobně úspěšný byl i společný singl Zejtra je taky den.

Vtipné hudební glosy o covidu

Prvním samostatným singlem pak byl song Vymlácený entry, který Pokáč financoval díky crowfundingové sbírce. Následovalo první album Vlasy, které bylo nominováno na Objev roku v Českém slavíkovi i cenách Anděl. Poté přišla alba Úplně levej a letošní Antarktida. Tu by chtěl zpěvák pokřtít 20. ledna příštího roku v pražské O2 areně.

komentovat dění prostřednictvím svých písniček.Pokáč spolupracoval kromě Voxela též například s Kateřinou Marií Tichou, Annou Slováčkovou nebo Jakubem Ondrou. Během koronavirové pandemie začal minulý rok ve spolupráci s rozhlasovou stanicí Frekvence 1 v rámci pořadu Pokáčova rychlovka V písni Jak na koronavirus nabízel odlehčený návod, jak s nemocí bojovat. Následovala skladba Co dělat během karantény, což byl zase návod k tomu, jak naložit s volným časem. A na Velikonoce vznikla skladba Veselé Covidonoce.

Hudebník zareagoval i na aktuální energetickou krizi a rostoucí ceny surovin svým songem Když nemáš na plyn.

V říjnu si Pokáč vzal bývalou sedmibojařku Elišku Klučinovou. S ní už má syna Teodora, který se rekordmance v sedmiboji i halovém pětiboji narodil v únoru. Pokáč dal o utajené svatbě vědět fanouškům na Instagramu, kde zveřejnil fotku s nevěstou.

Trápení Alex Mynářové a strach o vážně nemocného syna: Kvůli chronickým zánětům ledvin podstoupil roční léčbu

Související články

Další články

Nejnovější kauzy