Trendy tagy Čauky lidi SuperStar 2021 StarDance 2021 Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Pojmenují po zesnulém Mekym (†69) ulici? Starosta slovenské obce promluvil

Hudebník Miro Žbirka.
Zdroj: Profimedia
+ Další 2 fotografie
Slovensko

Ulice, ve které se narodil otec Miroslava Žbirky (†69) by mohla nést jméno legendárního Mekyho. O plánu promluvil starosta obce Trnavej Hory Pavel Kravec pro slovenský web Nový čas.

Ponese ulice v Trnavej Hore Mekyho jméno?

Zesnulý zpěvák Meky Žbirka (†69) se narodil v Bratislavě, dost možná po něm ale pojmenují ulici v Trnavej Hore nedaleko Žiaru nad Hronom. Tam se totiž narodil Mekyho otec a sám zpěvák do obce několikrát zavítal. Starosta Trnavej Hory se vyjádil, že už v minulosti se měla jedna z ulic jmenovat právě po Žbirkovi. Jenže tehdy to ještě nešlo.

Mirovo jméno by tak mohla nést ulice, ve které kdysi stával rodný dům Mekyho otce, Šimona Žbirky. Dům byl zbořen, na místě po něm tedy už není ani památky. Vzpomínku na legendárního umělce si však chtějí místní zachovat.

Zákon to dřív neumožnil

"Kromě toho, že byl skvělý zpěvák a skladatel, byl také slušným člověkem s hodnotami. V minulosti, kdy jsme realizovali názvy ulic, jsem říkal, že otec Žbirky pochází od nás a tak po něm ulici pojmenujeme. Pak jsme ale přišli na to, že nám zákon umožňuje ulice pojmenovávat jen po nežijících. Takže není vyloučené, že jednu z ulic. Teď tedy vyloučené není, že jednu z ulic symbolicky po Miroslavovi Žbirkovi pojmenujeme nebo na něj v obci uděláme alespoň nějakou vzpomínku," řekl starosta obce Pavel Kravec pro slovenský web Nový čas.

Související články

Další články