Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Střelba v Ostravě StarDance 2019 Extra Host (pořad) Události roku 2019

Nejnovější kauzy

Pojišťovny nebudou hradit návštěvy ortodontistů: Za rovné zuby si dospělí připlatí

změna
Doposud si zdraví lidé u ortodontistů platili pouze materiál a práci hradila pojišťovna. Nyní si ti, kterým je nad dvaadvacet let, budou muset celá rovnátka zaplatit sami. Naopak lidé s vážnějšími diagnózami, jako je rozštěp, ušetří, protože jim pojišťovna uhradí i materiál, a to v jakémkoliv věku.

V dnešní době si nedávají rovnátka už jenom děti. Ordinace ortodontistů se zaplňují dospělými a část z nich je navštěvuje i kvůli kosmetickým úkonům. Práci lékařů doteď hradila pojišťovna a materiál za rovnátka si museli pacienti platit sami.

To by se mohlo změnit a pacienti by si tak nově museli platit i materiál. „Změnu jsme do novely zákona navrhli, protože ortodontická léčba v dospělosti má pouze estetický charakter,“ uvedl prezident České stomatologické komory Roman Šmucler.

Naopak dobrá zpráva pro ty, kteří by se rozhodli nasadit rovnátka kvůli vážným vadám. Spadají tam ti, kteří trpí syndromovými, systémovými, rozštěpovými a výrazné skeletálními obličejovými vadami. Těm by byla nově hrazena celá rovnátka bez ohledu na věk.

Návrh na změnu novely zákona o veřejném zdravotním pojištění nyní míří do meziresortního připomínkového řízení. Změna by tedy mohla platit od roku 2020 nebo 2021.

Mohlo by vás zajímat

Další články