Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 komunální volby 2022

Pojišťovny nebudou hradit návštěvy ortodontistů: Za rovné zuby si dospělí připlatí

Pojišťovny nebudou hradit návštěvy ortodontistů: Za rovné zuby si dospělí připlatí
Zdroj: Profimedia.cz
změna
Doposud si zdraví lidé u ortodontistů platili pouze materiál a práci hradila pojišťovna. Nyní si ti, kterým je nad dvaadvacet let, budou muset celá rovnátka zaplatit sami. Naopak lidé s vážnějšími diagnózami, jako je rozštěp, ušetří, protože jim pojišťovna uhradí i materiál, a to v jakémkoliv věku.

V dnešní době si nedávají rovnátka už jenom děti. Ordinace ortodontistů se zaplňují dospělými a část z nich je navštěvuje i kvůli kosmetickým úkonům. Práci lékařů doteď hradila pojišťovna a materiál za rovnátka si museli pacienti platit sami.

To by se mohlo změnit a pacienti by si tak nově museli platit i materiál. "Změnu jsme do novely zákona navrhli, protože ortodontická léčba v dospělosti má pouze estetický charakter," uvedl prezident České stomatologické komory Roman Šmucler

Naopak dobrá zpráva pro ty, kteří by se rozhodli nasadit rovnátka kvůli vážným vadám. Spadají tam ti, kteří trpí syndromovými, systémovými, rozštěpovými a výrazné skeletálními obličejovými vadami. Těm by byla nově hrazena celá rovnátka bez ohledu na věk.

Návrh na změnu novely zákona o veřejném zdravotním pojištění nyní míří do meziresortního připomínkového řízení. Změna by tedy mohla platit od roku 2020 nebo 2021.

Marek Ztracený o synovi: Je to neřízená střela, pořád má něco zlomeného, maminka šílí

Související články

Další články

Nejnovější kauzy