Trendy
válka na Ukrajině válka v Izraeli StarDance 2023 Big Brother 2023 StarDance 2023: kompletní přehled

Pojišťovna štěstí Nikol Leitgeb: Herečka pomohla vybrat stovky milionů, za její pomoc Martínkovi děkuje celé Česko

Nikol děkuje český showbyznys.
Zdroj: Profimedia/Herminapress/koláž
+ Dalších 7 fotografií
poděkování

Celé Česko se semklo kvůli pomoci pro malého Martínka. Podíl na tom má zejména influencerka Nikol Leitgeb, která na svém Instagramu vyburcovala celý národ, aby přispěl. Nemožné se stalo skutečností a neuvěřitelných 100 milionů bylo vybráno. Nikol teď děkuje celý český showbyznys. 

V posledních dnech zaplavily sociální sítě příspěvky s výzvou, aby lidé přispěli malému Martínkovi a pomohli mu tak v boji se zákeřnou nemocí AADC. Svůj vliv využila zejména Nikol Leitgeb, dříve Štíbrová, která díky svým nedělním sbírkám vybrala již stovky milionů. I tentokrát Nikol ukázala, že má srdce na správném místě, a dílo se podařilo. Na Instagramu jí nyní děkuje celý showbyznys.

“Nikola to s těmi internety a instagramy prostě umí a má můj obdiv,” chválí ji herec David Gránský. “Neuvěřitelné, jak Nikol zburcovala národ. To jsou ty okamžiky, kdy jsem na nás hrdý, dokážeme něco udělat, když se ti nahoře jenom koukají a žvatlají prázdné řeči,” přidává se i lékař Tomáš Pelikán. “Chce se mi brečet,” sdílí své pocity i Eva Decastelo.

“Ty by sis zasloužila více než státní vyznamenání,” má v tom jasno i Míša Tomešová. “Nikol, ty jsi člověk s ohromnou sílou. Já nebrečím! Ty brečíš! Děkuji ti a Martínkovi držím palce,” sdílí své dojetí Aňa Geislerová. “To jsi prostě TY!” připsal další kompliment i Honza Musil, ke kterému se přidává i Marta Jandová: “Je to úžasný. Ty jsi úžasná,” píše. Nadšení vyjádřili i mnozí další, jako třeba Mirai Navrátil, Eva Burešová či Monika Bagárová.

Nikol pořádá pravidelné nedělní sbírky

Dvouletý Martínek trpí vzácným onemocněním zvaným AADC. Kvůli vzácnosti výskytu nemoci zdravotní pojišťovna zamítla proplatit částku na léčbu, která čítá asi 100 milionů korun. Z tohoto důvodu publikovali zoufalí rodiče malého Martínka žádost na platformě Donio, kde popsali svůj příběh a požádali veřejnost, aby malému hochovi pomohla. Leitgeb vzala situaci do svých rukou a vyburcovala takřka celý národ, aby se do sbírky zapojilo co nejvíce lidí.

Nikol Leitgeb dlouhodobě využívá své sociální sítě jako prostředek pro konání dobročinných skutků. Na svém Instagramu pravidelně pořádá tzv. nedělní sbírky, které se těšily velkému zájmu a lidé se do nich aktivně zapojovali. Takto vybrala již stovky milionů korun a zachránila nejeden lidský život.

Leitgeb bude vyznamenána

Její obdivuhodné počiny budou náležitě oceněny. Nikol se dostalo velké cti a již ve čtvrtek převezme nejvyšší ocenění horní komory českého parlamentu – Stříbrnou medaili předsedy Senátu. Takové ocenění se uděluje osobnostem, kterých si i političtí představitelé váží za jejich konání a jež je v souladu s hodnotami, na nichž byl ustanoven i český Senát.

“Je nám velkým potěšením Vám sdělit, že předseda Senátu Parlamentu České republiky pan Miloš Vystrčil se rozhodl udělit Vám nejvyšší ocenění horní komory českého parlamentu – Stříbrnou medaili předsedy Senátu,” stojí v oficiálním e-mailu, o který se Nikol podělila i s veřejností. Medaile mají symbolicky ocenit lidi, jejichž práce přispívá k šíření dobrého jména ČR ve světě. Z českých osobností se takové cti dostalo například Jiřímu Bartoškovi, Jiřímu Suchému či moderátorce Noře Fridrichové, která se věnuje humanitární činnosti.

Související články

Další články