Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině Prezidentské volby 2023 Výměna manželek 2023

Zvrat v případu pašeračky Terezy: Naděje na svobodu se rozsypala jako domeček z karet

Pašeračka Tereza Hlůšková: Dočká se návratu domů?
Zdroj: profimedia
+ Další fotografie
Pašeračka Tereza

Už jsou to více než tři roky, co se pašeračka Tereza Hlůšková (25) dostala do pákistánského vězení za pašování tvrdých drog. Mladá Češka stále doufá, že se brzy vrátí domů, ačkoliv jí byl udělen osmiletý trest, z něhož si však značnou část už odpykala. Ve čtvrtek 17. června proběhl odvolací soud, kde se pašeračka dozvěděla, jak to bude dále. Tereza se už začala pomalu balit a navíc si ušila speciální šaty, v nichž chtěla z vězení vyjít. Nakonec se ale její sny sesypaly jako domek z karet. Soud byl znovu zrušen.

Na začátku ledna roku 2018 se mladé Češce změnil život o stoosmdesát stupňů. Na pákistánském letišti v Láhauru našli celníci v jejím kufru téměř devět kilogramů heroinu. O téměř rok později si Tereza Hlůšková vyslechla trest, který činil osm let za pákistánskými mřížemi. Nedokázala se však smířit s verdiktem, proto se odvolala, ale trvalo několik let, než na její odvolání vůbec došlo.

Řízení bylo několikrát zrušeno

Už několikrát bylo řízení naplánováno, ale nakonec bylo vždy zrušeno. Buďto za to mohl koronavirus, nebo stávka soudců. Za dobu svého pobytu ve vězení navíc vystřídala několik právníků. „Za dva roky její bývalý právník nedosáhl rozhodnutí o odvolání. Selhal a Tereza se na něj rozzlobila. Tereza nyní vkládá naděje na propuštění do Navída Básira,“ uvedl před časem pro deník Blesk pákistánský novinář Alí Aršád. Dodal, že Navíd má prý bohaté zkušenosti s drogovými případy.

Podle Aršáda ale soud její žádost konečně přijal a řízení mělo proběhnout dne 17. června 2021. Datum soudu potvrdila deníku Blesk také mluvčí ministerstva zahraničních věcí Eva Davidová.

ANi tentokrát se nedočká

Pašeračka Tereza věřila, že tentokrát už bude zproštěna viny a po letech se konečně vrátí domů. „Tereza si zabalila věci a rozloučila se se svými spoluvězeňkyněmi. Doufá, že se brzy dostane domů,“ prozradil Blesku Aršád. Tereza začala ve vězení šít a navrhovat oblečení. „Tereza navrhla krásné šaty, které si chce vzít při zvláštní příležitosti. Chce v nich opustit brány věznice,“ uvedl Aršád.

Jenže její sny se zbořily jako domeček z karet. Podle novináře Aršáda byl soud zrušen a náhradní termín nebyl stanoven. „Odvolání Terezy nebylo možné znovu vyslechnout. Vrchní soud v Láhauru opět zrušil odvolací harmonogram,“ uvedl Aršád. V minulosti bylo Terezino slyšení odročeno už třikrát. 

Související články

Další články

Nejnovější kauzy