Trendy tagy Petr Kellner Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Pohřešuje se 32 Čechů! Kvůli zemětřesení zmizela v Nepálu celá města z mapy!

Zdroj: pro
+ Další fotografie
Katastrofální zemětřesení postihlo téměř celý Nepál a zasáhlo i sousední státy. V Nepálu nyní začíná hlavní sezona vysokohorské turistiky a v zemi jsou i desítky Čechů, kteří destinaci hojně navštěvují. Ministerstvo zahraničí večer uvedlo, že se v zemi nachází podle jejich informací celkem 72 našich občanů, přičemž s 32 z nich se zatím nepodařilo navázat žádný kontakt.

Zemětřesení mělo být v hloubce pouhých dvou kilometrů pod povrchem. A jeho následky jsou ničivé.

V Nepálu má dvacítku klientů například cestovní kancelář Livingstone. „Všichni klienti jsou v pořádku. Mají zajištěné stany a jsou ubytovaní u našeho partnera v bezpečné části města na zahradě,“ uvedl pro iDNES.cz manažer společnosti Lukáš Bártek.

Situace je naprosto kritická. Elektřina na většině míst nefunguje, stejně tak telefonní spojení, přerušeny jsou i dodávky vody. Řada míst je zcela odříznutá od světa a akutně potřebuje pomoc. Kolabuje zdravotnická pomoc a přes snahu mezinárodních organizací dostat na místa co nejdříve humanitární pomoc nezvládají nemocnice nápor zraněných.

Zemětřesení strhlo lavinu v oblasti nejvyšší hory světa Mount Everest, která zavalila část základního tábora. Podle listu The Guardian zahynulo 18 lidí včetně cizinců.

Čísla obětí se ve všech oblastech stále zvyšují, zda jsou mezi nimi Češi, stále není jasné.

Související články

Další články