Trendy tagy válka na Ukrajině Survivor 2023 MS v hokeji 2023 Oktagon

Pohřešovaný Tomáš z Brna: Jehla v kupce sena, je to mazec, říkají místní

Pohřešovaný Tomáš z Brna: Jehla v kupce sena, je to mazec, říkají místní
Zdroj: Martin Procházka/eXtra.cz
+ Dalších 17 fotografií
galerie

Ani po dlouhých dvou týdnech se stále nepodařilo zjistit, kam se poděl patnáctiletý Tomáš Pospíšil. Od chvíle, kdy záhadně zmizel, po něm přitom pátraly možná i stovky dobrovolníků. Veškerá snaha ale byla dosud marná a není se čemu divit. Jundrov, kde Tomáš zmizel, je rozsáhlá chatová oblast a některá stavení jsou opuštěná. Prohledat ale mraky soukromých pozemků není jen tak, o čemž se přesvědčili reportéři eXtra.cz, kteří se vydali po stopách pohřešovaného chlapce.


Patnáctiletý Tomáš byl naposledy spatřen před 14 dny v Jundrově. Městská část se nachází na okraji Brna a protéká jí řeka Svratka. Právě na jejím levém břehu byl Tomáš pravděpodobně spatřen naposledy. Jeho rodina tak i s policisty prošla jako první chatovou osadu, která se rozléhá podél řeky a již z jedné strany ohraničuje golfové hřiště.

"Byl to mazec, první den tu procházel jeden policista za druhým i s pátracími psy. Následující týden tu pořád někdo hledal, nejspíš veřejnost, ale nikdy toho kluka nenašli. Je tu spousta chatek a hustě zarostlých míst, snadno se tu může někdo ztratit," řekl pro eXtra.cz jeden z místních chatařů a měl pravdu, míst, kde by mohl chlapec zmizet, bylo v okolí víc než dost. A to včetně samotné Svratky.

I proto byla její hladina minulý týden snížena o metr, aby ji mohli hasiči prohledat, avšak marně. Žádnou stopu nenašli ani pod blízkým jezem u Svrateckého náhonu. Tím policie vyčerpala řadu svých možností a své pátrací skupiny stáhla, okolí řeky už prošla spolu s dobrovolníky více než důkladně. V okolí zmizení už opravdu pátrači nehledají. Jediné, co masivní akce připomíná, jsou plakáty s Tomášovou fotkou prakticky na každém rohu ulice.

Lidé lezli na soukromé pozemky

Stejný pohled se nabízel i na pravém břehu Svratky, kde se v kopcích rozprostírá obří chatová oblast, a také přírodní obora Holedná. Právě mezi ní a řekou se nachází jedna chatička vedle druhé, řada z nich je také opuštěná. Někde chybějí okna, jinde jsou naopak vyražené dveře. Logicky tak dobrovolníci předpokládali, že by se Tomáš mohl schovávat v jednom z opuštěných stavení, a tak často přelézali ploty soukromých pozemků.

"Chodili se štaflemi, byli na to vybavení. Nám už taky chtěli přelézat plot, ale manžel je vyhnal. Chápu, že to ti lidé dělali s dobrým úmyslem, ale přece nemůžete někomu vtrhnout na pozemek jen tak. Doufám ale, že se klučina najde," popsala průběh pátrání důchodkyně u jedné z chatek. Rodina i dobrovolníci pak pátrali i v nedaleké oboře Holedná, ale nenašli nic, co by napovídalo, kam Tomáš zmizel. Zoufalá rodina tak vyzkoušela vše a musí nyní doufat v zázrak. S přibývajícími dny ale naděje pomalu uvadá...


Související články

Další články

Nejnovější kauzy