Trendy tagy válka na Ukrajině Survivor 2023 MS v hokeji 2023 Oktagon

Pohřešovaný Tomáš z Brna: 3 temné otazníky kolem chlapcova záhadného zmizení

Tomáš z Brna je stále nezvěstný.
Zdroj: Policie ČR, Martin Procházka/eXtra.cz
+ Dalších 14 fotografií
Pohřešované dítě

Patnáctiletý Tomáš Pospíšil z Brna se pohřešuje již více než dva týdny. Nikdo neví, kam se chlapec poděl nebo co se mu mohlo stát. Rodina i veřejnost usilovně pátraly na vlastní pěst, ale neúspěšně. Také policie potvrdila, že po chlapci stále pátrá, avšak ani hledání policistů zatím stále nepomohlo odhalit, kde může Tomáš být. 

Patnáctiletý Tomáš z Brna se ztratil ve středu 14. dubna a od té doby o něm nikdo neslyšel. Policie při pátrání částečně i snížila hladinu přilehlé řeky Svratky a zkoumala v oboře Holedná, ale ani to nepřineslo žádné nové stopy. Po Tomášovi tak zbyl pouze batoh, jedna bota značky Nike a mobil. „Vyšetřování stále pokračuje,” ujistilo tiskové oddělení brněnské policie redakci eXtra.cz.

Tento případ se zdá být velmi zamotaný. Rodina ztraceného Tomáše byla zpočáku velmi aktivní na sociálních sítích, psala statusy a informovala veřejnost o tom, jak pokračuje hledání. Jenže najednou se 22. dubna odmlčela, což se některým lidem zdá zvláštní a ptají se, proč k tomu došlo. Pod posledním statusem, který zveřejnil Tomášův bratr David, se to jen hemží spekulacemi, co se Tomášovi mohlo stát a s jakými lidmi se vlastně zapletl. Jaké spekulace a otazníky kolem zmizení se tedy objevují nejčastěji?

1.Nezapletl se Tomáš se špatnou partou?

Pod posledním facebookovým statusem Tomášova bratra se objevuje plno komentářů o tom, že měl Tomáš něco společného s drogami. Jeden z jeho tří kamarádů má podle některých pocházet z velmi podezřelé rodiny!

Jedna uživatelka se pod příspěvkem zeptala: „Prosím vás, kdo je ten pan C. a kam zmizel ten komentář o něm?” Jeden z komentujících odpověděl, že pan C. je jeden ze tří chlapců, kteří Tomáše viděli naposledy. Podle tvrzení v diskuzích má být pan C. známý dealer a do prodeje drog byl zatažen dokonce vlastní rodinou. „Psalo se o rodině, že jede v drogách (dealerství). Jak otec, bratr, tak on. Bratr prý sedí,” upřesnil další. Mladík je podle nich v Brně známá firma.

2.Co vědí jeho kamarádi?

Tomáš byl osudný den domluvený se svými třemi přáteli. Měl se s nimi sejít ve středu odpoledne nedaleko tamního golfového hřiště. V těchto místech později policie našla Tomášův batoh, botu a mobil, tudíž je pravděpodobné, že se na místo dostavil. Podle svědků byl naposledy spatřen kolem osmé hodiny večerní v Jundrově.

Jednoho z chlapců měla také odvézt záchranka do Dětské nemocnice kvůli zdravotní indispozici. Další dva mladíci se v pořádku vrátili domů. Co tedy chlapci vědí? Policie zatím neřekla nic konkrétního a o výpovědích chlapců, kteří by mohli více přiblížit osudný den, stále mlčí.

3.Neutekl Tomáš záměrně?

Na internetu je také plno spekulací o tom, zda Tomáš sám záměrně neutekl z domova a nyní, protože ho hledá celá republika, se bojí ukázat na veřejnosti. Z domova utíká mnoho dětí, proto by se nejednalo o nic extrémně neobvyklého. Jenže Tomáš prý nepatřil k těm, kteří by měli jakýkoli důvod k tomu, aby utíkali...

Související články

Další články

Nejnovější kauzy