„Dívka odešla včera odpoledne z domu na zastávku autobusu v obci Řídelov, kde se měla sejít se svým přítelem. Ten ji však na smluvené zastávce nenašel,“ řekl v pondělí portálu TN.cz mluvčí policie Tomáš Procházka.

Dívka měla čekat na svého přítele, když ale na zastávku přijel, našel na zemi jenom její pantofle a sluchátka. Michaelu odvezli tři muži v obytném karavanu násilím, protože s nimi dívka do vozu nastoupit nechtěla. Policie po dívce ihned vyhlásila pátrání.

Neštěstí mělo ale dobrý konec. Michaelu se podařilo najít v úterý dopoledne v Jihomoravském kraji. Prožila si ale pořádné peklo. Policistům vypověděla, že ji odvezli tři muži v dodávce směrem na jižní Moravu. Dívku si zřejmě vyhlédli náhodně.

Karavan poté zaparkovali v kempu Lučina na Hodonínsku. Dívce se kolem 8. hodiny ranní podařilo utéct. Ven se dostala okýnkem a pomoc přivolali na recepci. Podle Deníku byla dívka zmlácená a v šoku. Zatím není jasné, co přesně se stalo, vše ale nasvědčuje tomu, že dívka byla znásilněna.

„Důvodem bylo podezření z násilné trestné činnosti. V současné době probíhají úkony trestního řízení. Více podrobností z taktických důvodů a také s ohledem na citlivost případu nyní sdělovat nebudeme,“ řekla Deníku mluvčí Lenka Drahokoupilová. Hned v úterý policie všechny tři muže ve věku 30 – 50 let zadržela a nyní jsou ve vazbě.